На столичній станції “Академмістечко” планують встановили пасажирські ліфти замість ескалаторів, які не працюють 16 років

6 листопада 201911:47

Ескалатори на станції “Академмістечко” не було прийнято в експлуатацію ще в 2003 році через невідповідність вимогам чинних нормативно-правових актів.

На столичній станції метрополітену “Академмістечко” планують встановити пасажирські ліфти замість ескалаторів, які не працюють вже шістнадцять років. Про це повідомили у комунальному підприємстві “Київський метрополітен”.

Так, виготовлені та змонтовані ПАТ “НВП “Більшовик” на станції метро “Академмістечко” чотири комплекти експериментальних ескалаторів у 2003 році не було прийнято в експлуатацію у зв’язку з тим, що їхня конструкція не відповідала вимогам чинних нормативно-правових актів.

“Оскільки виявлені недоробки та дефекти могли створювати загрозу для пасажирів і не були усунуті заводом-виробником, КП “Київський метрополітен” звернулось до господарського суду м. Києва з позовом до ПАТ “НВП “Більшовик” про звільнення 2-го та 6-го виходів станції метро “Академмістечко” Святошинсько-Броварської (лінії метрополітену) від 4 комплектів ескалаторів тунельних ЕТХ-5,2, які належать відповідачу, шляхом проведення відповідачем демонтажу вищезазначених комплектів ескалаторів”, – розповіли у метрополітені.

Лише 1 квітня 2014 року рішенням господарського суду м. Києва у цій справі задоволено позовні вимоги КП “Київський метрополітен” до ПАТ “НВП “Більшовик” у повному обсязі.

Проте ПАТ “НВП “Більшовик” до цього часу не виконало рішення господарського суду м. Києва і не здійснило демонтаж чотирьох комплектів ескалаторів 2-го та 6-го виходів на станції метро “Академмістечко”.

ПАТ “НВП “Більшовик” є власником цих ескалаторів, тому КП “Київський метрополітен” не може провести демонтаж зазначених ескалаторів.

Своєю чергою КП “Київський метрополітен” спільно з ДП ПІ “Укрметротунельпроект” погодили проект щодо пристосування станції “Академмістечко” для самостійного переміщення осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Нині планується встановлення 4 ліфтів.