Музей Майдану переписав заяву про СРСР-інсталяцію на алеї Героїв Небесної сотні – прибрав згадки про Мінкульт

18 серпня 202110:39

Музей Майдану змінив заяву про ситуацію довкола інсталяції на алеї Героїв Небесної сотні в Києві.

З тексту зникли згадки про те, що організатором заходів до річниці незалежності є Міністерство культури та інформаційної політики України, проте з’явився окремий абзац про дії Київської міської державної адміністрації.

На початку в заяві зазначалося: “Організаторами заходів з відзначення 30-ї річниці проголошення Незалежності України є зокрема Міністерство культури та інформаційної політики, у структурі якої є Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності. Відповідно до правил, проведення таких заходів погоджується у КМДА, адміністрацію Музею при цьому зобов’язані лише ставити до відома”.

Проте згодом текст заяви переписали. Тепер вказаний абзац там відсутній, як і згадки про МКІП.

В оновленому повідомленні йдеться про те, що будь-які “письмові звернення від представників кінознімальної групи або юридичних осіб чи організаторів заходів із погодження щодо монтажу та встановлення будь-яких декорацій на алеї Героїв Небесної Сотні на адресу Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності не надходили, а тому жодні відповіді чи погодження не надавалися”.

Частину про те, що Музей повідомили усно про намір облаштувати для зйомок алею у повідомленні залишили.

Також не змінилась інформація про те, що лист від організаторів зйомок із детальним описом облаштування території до Музею не надходив.

Ще до заяви додали окремий абзац щодо КМДА, де переклали відповідальність на міську владу. “Згідно з правилами проведення публічних заходів у центрі Києва такі заходи відповідно до затверджених процедур погоджуються у КМДА, а балансоутримувачів території, на якій відбуваються заходи, ставлять до відома. Адміністрації Музею про такі заходи офіційно ніхто не повідомляв”.

Також у тексті з’явилась частина, де Музей закликає політиків не спекулювати на цій темі та пам’яті про Небесну Сотню та просить громадськість та ЗМІ “керуватися принципом неупередженості, перевіряти інформацію, не маніпулювати вирваними з контексту словами, подавати інформацію без спекуляцій, пересмикування та замовчування фактів”.

Жодної інформації на сайті Музею про те, що текст заяви переписали або ж виправили не вказано, як і не змінений час публікації.

На фейсбук-сторінці текст заяви Музей залишається перша редакція.