Ми можемо ніколи не дізнатися правду про походження коронавірусу, – ЦРУ

23 липня 202113:22

Дані про появу інфекції можуть попередити майбутні пандемії.

Світ може ніколи не дізнатися справжнє походження кронавірусу. Про це заявив директор ЦРУ США Вільям Бернс.

“Чесна відповідь сьогодні полягає в тому, що ми не можемо дати остаточного висновку про те, чи це сталося внаслідок лабораторної аварії, чи це відбулося природним шляхом від заражених тварин до людей”, – сказав він.

Тобто, є вірогідність, що ми ніколи не зможемо дізнатися правду, але, за словами Бернса, “це не буде через брак напруженої роботи чи зусиль з цього питання”. Так, президент США Джо Байден нещодавно наказав ЦРУ “подвоїти” зусилля у пошуку інформації про походження коронавірусу.

Бернс також сказав, що важливість розслідування співмірна з наслідками пандемії, і дані про зародження вірусу можуть стати цінними для попередження нових епідемій.

Тим не менш, влада Китаю нещодавно відмовилася співпрацювати з ВООЗ над другим етапом розслідування походження коронавірусу. Голова нацкомітету з охорони здоров’я Китаю заявив, що спантеличений закликом організації надати доступ до лабораторій Уханя. За підсумками останніх досліджень ВООЗ, коронавірус виник у Китаї ще раніше, ніж повідомили про офіційно зареєстровані випадки.