Міненерго просить НКРЕКП встановити мінімальні ціни на електроенергію

2 червня 202118:06

А також запровадити тимчасову заборону на продаж електроенергії трейдерам.

Міністерство енергетики України просить НКРЕКП вжити комплекс заходів, які дозволили б врегулювати проблемні питання на ринку електроенергії.

Про це пише “Фактор” з посиланням на Міненерго.

“Сьогодні на організованих сегментах ринку електричної енергії створилася така ситуація з ціноутворенням, яка потенційно створює загрозу безпеці постачання електричної енергії споживачам, стабільному проходженню осінньо-зимового періоду і в перспективі створює ризики для синхронізації енергосистеми України з європейськими системами ENTSO-E”, – йдеться в повідомленні.

Для стабілізації ситуації учасники ринку заявили про необхідність вжиття невідкладних заходів щодо імплементації попередньо напрацьованих пропозицій, зокрема щодо: можливості запровадження тимчасової заборони трейдерам і електропостачальникам подавати заявки на продаж електроенергії на РДН/ВГС; усунення на період профіциту електроенергії цінових обмежень на організованих сегментах ринку, верифікації походження та обсягів проданої трейдерами і електропостачальників електричної енергії на РДН/ВГС, врегулювання проблемних питань ціноутворення на внутрішньодобовому ринку, зокрема тимчасового запровадження мінімальної ціни на ВГС на рівні не нижче, ніж на РДН.

“З метою усунення загрози порушення безпеки постачання електричної енергії просимо на найближчому засіданні НКРЕКП розглянути представлені учасниками ринку пропозиції щодо врегулювання проблемних питань функціонування ринку електричної енергії”, – йдеться в листі Міненерго.

Зазначимо, Кабінет міністрів України анонсував підвищення тарифів на електроенергію. Суми в платіжках українців можуть змінитися вже з 1 липня 2021 року. До 30 червня в Україні діятиме нинішній тариф – 1,68 грн за кіловат. З 1 липня тариф планують підвищити, і в різних регіонах ціни будуть істотно відрізнятися. У Київській та Дніпропетровській областях тариф на електроенергію коливатиметься від 2,60 до 2,96 грн. А ось в Івано-Франківській та Луганській областях ціна підстрибне набагато більше – від 3,70 до 4 грн за кіловат. Це пов’язано з різним тарифом на розподіл електроенергії. У Києві він найнижчий, а в Луганській області – найвищий.