Метро на Троєщину: проєкти будівництва готуватимуть щонайменше 2 роки

15 листопада 202112:29

У Києві триває будівництво гілки метро на Виноградар, при цьому вже активно обговорюється будівництво нової лінії на Троєщину.

Однак поки що все здебільшого на етапі розробки проектів.

Це буде Подільсько-Вигурівська лінія – від станції “Глибочицька” до станції “Райдужна” з відгалуженням у бік житлового масиву Вигурівщина-Троєщина.

Спочатку метро на Троєщину хотіли будувати за одним планом, проте вже зараз “все зав’язано” на будівництві Подільського мосту – який, до речі, теж не поспішають будувати. У мерії раніше заявляли, що щойно добудується міст, влада активно візьметься за будівництво підземки.

На сьогоднішній день на будівельні роботи, пов’язані з гілкою метро на Троєщину, вже витратили 48 096 500 грн. У 2022-2023 році заплановано різні проектні роботи у цьому напрямку, на що передбачено фінансування обсягом 30 млн грн.

Компанію-підрядника поки що також не затвердили, оскільки спочатку необхідно скоригувати проект.

Раніше в мерії Києва розкрили назви шести станцій, які збудують на гілці метро на Троєщину. Звільнений заступник Кличка тоді розповідав, що в рамках будівництва вже практично побудовано в основних конструкціях три станції метрополітену: «Суднобудівна», «Труханів острів», «Затока Десенка». На черзі станція дрібного закладення на лівому березі – «Райдужна».