Марокко планує розслідувати звинувачення у стеженні за Макроном через Pegasus

22 липня 202107:51

Офіційний Рабат заперечує купівлю або використання шпигунського ПЗ Pegasus, ліцензованого ізраїльською компанією NSO.

Генеральний прокурор Марокко пообіцяв розпочати розслідування “необґрунтованих звинувачень” в тому, що країна використовувала ізраїльське шпигунське ПЗ Pegasus для стеження. Ця заява була зроблена після того, як у вівторок французька газета Le Monde повідомила, що телефон президента Еммануеля Макрона був атакований з використанням Pegasus від імені Марокко.

Прокурор сказав, що повідомлення включають “серйозні звинувачення і твердження” у “справах, які підривають вищі інтереси королівства”.

Інформація про причетність Марокко до стеження за лідером Франції потенційно могла б завдати шкоди його відносинам із великим європейським союзником після нещодавніх сварок з Іспанією та Німеччиною.

Крім того, журналістська некомерційна організація Forbidden Stories повідомила, що король Марокко Мохаммед VI та інші члени королівської сім’ї також стали жертвами марокканського клієнта ізраїльської компанії NSO.

Офіційний Рабат заперечує купівлю або використання шпигунського ПЗ Pegasus, ліцензованого ізраїльською групою компаній NSO.

У середу уряд Марокко звинуватив ЗМІ та правозахисні групи, які писали про Pegasus, в “ненависницьких нападах”, спрямованих на те, щоб поставити Рабат “під свій контроль”. Марокканська влада зажадала надання речових доказів для цих тверджень.