Ламати – не будувати. Страсті навколо Миколаївської інфекційної лікарні

1 червня 202117:43

Національна служба охорони здоров’я України спростовує інформацію про закриття КНП “Миколаївський обласний центр лікування інфекційних захворювань”, проте підтверджує можливість позбавлення його так званого “ковідного пакета”.

Про це заявив директор Південного департаменту НСЗУ Дмитро Самофалов.

Спочатку інформація про можливе закриття КНП пішла від позаштатного спеціаліста МОЗ Ольги Голубовської, яка заявила, що в результаті так званої медичної реформи вторинного рівня “найкращі інфекційні стаціонари України, підуть під знесення, як це і було заплановано раніше”. У коментарі до посту Голубовської директор КНП Світлана Федорова написала, що “лікарня готується практично під зніс”: “Це початок розвалу інфекційної служби, як колись розвалили епідеміологію”.

У свою чергу Самофалов заявив, що Голубовська не є компетентною особою в справі проведення даної реформи.

“Я не хочу коментувати думку Голубовської, так як вона взагалі не розуміє, як проходить ця реформа. Розумієте, людина може бути прекрасним інфекціоністом, але при цьому переслідувати деякі свої цілі”, – зазначає Самофалов.

У цій ситуації важливо зазначити, що в ході боротьби з коронавірусом політики і депутати займалися передвиборною агітацією, витрачаючи на це значні ресурси, які можна було б використовувати для допомоги лікарням. Поки йшла передвиборча гонка, компанія “НІБУЛОН” зробила ремонт інфекційної лікарні в два етапи.

При цьому, члени партій, депутати обмежувалися поставками засобів захисту, не вкладаючись в капітальні потреби.

Однак і сама керівниця лікарні Світлана Федорова, ставилася до своїх обов’язків головлікаря халатно, витрачаючи свої сили і робочий час на скандали з обласною владою.

Тоді, в 2020-ому в ході ремонту “НІБУЛОН” залатав діри, які утворилися в лікарні – робочі вивезли три вантажівки шприців, усього 850 тонн сміття, який купами був розкиданий навколо медустанови.

Довелося вирішувати проблему із впавшим на дах деревом, на яке, в свою чергу, впав електричний стовп. Причому, як підкреслив керівник компнаії “НІБУЛОН” Олексій Вадатурський цю проблему вдалося вирішити парою дзвінків до відповідних інстанцій. Також була проблема з огорожею навколо лікарні, якої просто не було. Через це, біля самої лікарні організували притон наркомани і бомжі. Працівникам “Нібулона” вдалося захистити територію навколо медустанови і встановити пропускний пункт.

Глобальний ремонт, який провів бізнесмен Олексій Вадатурський і його компанія “НІБУЛОН”:

У підсумку можна констатувати факт бездіяльності влади, яка під соком “реформ”, може розвалити таке необхідне сьогодні ковідне відділення. Ламати – не будувати.

Автор: Дмитро Троян