Країни ЄС домовилися про введення COVID-перепусток, щоб відродити туризм до літнього сезону

14 квітня 202120:11

У середу, 14 квітня, країни Європейського союзу офіційно домовилися випустити COVID-перепустки для подорожей, мова про які ведеться з зими.

Цей крок дозволить відродити туризм, який наразі перебуває на рекордно низькому рівні. Деталі документів законодавці спільноти обговорюватимуть в травні.

Сертифікати дозволять вакцинованим, видужаним від COVID-19 або власникам негативних результатів тестів на коронавірус подорожувати по ЄС, де обмеження на пересування вже рік негативно позначаються на індустрії туризму.

27 країн – членів ЄС підтвердили своє зобов’язання підготувати структуру до літа 2021 року.

Європейський парламент, який повинен підтримати нововведення, щоб воно вступило в силу, погодить свою позицію за перепустками в кінці поточного місяця. Очікується, що заключні переговори між законодавцями ЄС, національними представниками та виконавчою владою почнуться в травні.

Країни ЄС паралельно працюють над тим, щоб забезпечити “наявність необхідних технологічних рішень” для використання цифрових або паперових сертифікатів, йдеться в спільному вирішенні 27 учасників спільноти.

Угода держав-членів включає і положення проти дискримінації тих, хто не може або не хоче проходити вакцинацію, і дозволяє проводити тести для підтвердження одужання.

У той же час держави-члени зобов’яжуть визнавати вакцини, схвалені ЄС. Окремі країни зможуть видавати сертифікати після щеплень російською вакциною “Супутник V” або китайською від компанії Sinovac, які дозволені тільки на їх території. Однак інші країни ЄС будуть самі вирішувати, чи приймати сертифікати про вакцинацію препаратами, що не затверджені регулюючими органами ЄС.