Кому підвищать зарплати в Україні у 2021 році

13 січня 202109:00

В Україні 2021 року найбільше можуть зрости зарплати у сфері сільського господарства, логістики, страхування і у кур’єрів.

Водночас найтяжче буде працівникам авіаційного транспорту.

Як стверджує керівник із політичних питань Київської школи економіки, колишній в.о. міністра економіки Павло Кухта, незважаючи на коронакризу, динаміка зростання зарплат українців у 2021-му не буде сильно відрізнятися від попередніх років: “Ситуація з ростом зарплат, зазвичай, стабільна з року в рік. Зараз економіка кардинально не змінилася, тому змін чекати не варто. Можна зробити висновок, що 2021-го зарплати будуть швидше рости в тих сферах, де збільшення вже було раніше, в 2018-2019 роках”.

Зарплати можуть підвищити працівникам:

– сільського господарства;
– логістики;
– страхування;
– інформації та телекомунікації;
– держуправління;
– оборони;
– кур’єрам.

За останній рік погіршилася ситуація лише у сферах, які найбільше страждають від локдаунів. Частково впали зарплати працівників сфери тимчасового розміщення та організації харчування. А найбільш різке зменшення зарплат – у сфері авіаційного транспорту. Якщо порівняти із 2018 роком, то середня зарплата тут впала більш ніж на 40%, і поки кордони залишаються закритими, ситуація із зарплатами в авіації не покращиться.