Колишній помічник нардепа Дмитра Яроша та соратник регіонала Миколи Злочевського забудовує Львів

22 липня 202115:47

Виконавчий комітет Львівської міськради, 2 липня, переніс розгляд питання про затвердження містобудівних умов та обмежень на будівництво багатоквартирних житлових будинків з вбудованими об’єктами громадського обслуговування на вулиці Лисеницькій – поблизу Винниківського лісопарку і парку “Погулянка”.

“Бізнес інвест інтернешнл Україна” хоче збудувати 8 секцій приблизно на 100 квартир не вище 18 метрів від землі до кінця даху, але конструктивні елементи можуть мати висоту і 21 м.

Компанія-забудовник зареєстрована ще у 2014 році, її власниками були Марія та Володимир Швед, з чиїм іменем у Львові пов’язаний ряд будівельних скандалів. Напркиклад, реконструкція будинку без дозвільних документів на вул.Зеленій, знищення цінної мозаїки на магазині “Океан”, будівництво в парку “Знесіння”.

Наразі власником компанії є Руслан Федушко, який водночас зареєстрований приватним підприємцем із основним видом діяльності “комп’ютерне програмування”.

Ініціатором перенесення питання став міський голова Львова Андрій Садовий, який пригадав, що лише нещодавно цю землю виділяли садовому товариству.

У травні це будівництво розглядали на архітектурно-містобудівній раді, де член ради Віталій Дубина зауважив про необхідність внесення змін до існуючого детального плану території, оскільки він не передбачає на цій ділянці багатоповерхову квартирну забудову. У результаті за цей проєкт проголосувало лише дев’ять членів ради, один був проти, ще семеро – утримались.

Згідно з генпланом міста, це територія житлової забудови пониженої щільності. Тут визначено зону садибної житлової забудови, де дозволені окремо стоячі житлові будинки не вище 3-х поверхів і висотою 15 метрів до гребеня даху. І лише як виключення дозволяються 4-поверхівки з квартирами до 18 метрів. Інформація щодо 21 метра висоти конструктивних елементів відсутня.

керницький

У лютому Львівська міськрада надала ділянки, де хочуть будувати багатоквартирні житлові будівники, членам обслуговуючого кооперативу “Садове товариство “Бузок Люкс” як присадибні, перевівши їх із земель сільськогосподарського призначення.

До проєкту ухвали були зауваження в.о.голови Личаківської районної адміністрації Львова про те, що реалізація вільних земельних ділянок відбувається на конкурсі. Також, до міськради звернувся керівник кооперативу, хоча ділянки виділяють не юридичній особи, а фізичним особам.

У результаті на сесії за це рішення проголосувало 47 депутатів від усіх політичних сил: “Європейської солідарності”, “Самопомочі”, “ВАРТА”, “Голосу” та “Свободи”.

Одинадцять ділянок площею майже 0,8 га, які отримали члени кооперативу, з травня цього року змінили власників. Тепер вони належать ТОВ “Укренерго”, а цільове призначення змінили на будівництво і обслуговування багатоквартирного житлового будинку.

“Укренерго” вже на наступний день після отримання ділянок у власність передало право користування ними для забудови “Бізнес інвест інтернешнл Україна”, яке й звернулося за отриманням містобудівних норм. Згідно з Публічною кадастровою картою, вартість ділянок, де має бути будівництво, становить понад 430 млн грн.

“Укренерго” знаходиться під контролем Олени і Тараса Керницьких.


Тарас Керницький – помічник народного депутата України Дмитра Яроша, екс-депутат Львівської облради, який займається видобутком газу, є співвласником хлібопекарського підприємства “Галицька здоба” із екс-депутатом Львівської міськради Назаром Палідовичем. Саме братові Керницького минулоріч облрада дозволила викупити без конкурсу віллу-пам’ятку “Замок Лева”.