Коли збираються добудувати Дарницький міст

14 вересня 202115:30

ТОВ “Спільне українсько-німецьке підприємство “Автострада” виграло тендер на добудову Дарницького мосту в Києві.

Згідно з інформацією в системі Prozorro, сумарна вартість будівельних робіт становить 1,15 млрд грн. Замовником виступила регіональна філія “Південно-Західна залізниця” АТ “Укрзалізниця”.

Таким чином, підприємство “Автострада” має добудувати залізнично-автомобільний мостовий перехід через річку Дніпро (з підходами) на залізничній ділянці Київ-Московський — Дарниця.

У торгах також брало участь ТОВ “Автомагістраль-Південь”, проте “Автострада” запропонувала меншу ціну за виконання зазначених робіт.

Тепер тендерна комісія має перевірити компанію, що перемогла, на відповідність всім критеріям і укласти контракт на виконання робіт. За умовами тендерної документації, об’єкт повинен бути зданий в експлуатацію до кінця 2022 року.

За інформацією Мінінфраструктури, проект передбачає будівництво автомобільних з’їздів на Лівому березі Києва. На Правому березі автодорожня розв’язка виходить на Наддніпрянське шосе — готовність 100%.

На Лівому березі міст веде до розв’язки на Дніпровській набережній, включає дорогу вздовж залізничних колій через Харківський шляхопровід у напрямку станції “Дарниця”.

На з’їзді на Дніпровську набережну виконано всі необхідні підготовчі роботи. Зокрема, вже зведено 16 з 21 опори, змонтовано третину всіх металоконструкцій прогонових будівель.


Варто зазначити, що Дарницький міст в народі неофіційно називають “Міст Кирпи”, бо його почали будувати в 2004 році ще при покійному екс-міністрі транспорту і зв’язку України Георгію Кирпі.