Коли Україна може отримати 600 мільйонів євро від Євросоюзу. Залишилося виконати зобов’язання

28 квітня 202112:15

Глава Мінфіну Сергій Марченко підкреслив, що Україні потрібно виконати ряд зобов’язань для отримання другого траншу макрофінансової допомоги від ЄС.

Україна розраховує отримати другий транш макрофінансової допомоги від Євросоюзу в 600 млн євро до вересня цього року.

Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко.

“Ми вдячні Європейській Комісії за підтримку і за допомогу в грудні 2020 року – отримання першого траншу в 600 млн євро. Зараз уряд і Міністерство фінансів роблять все можливе для виконання умов програми і отримання другого траншу від ЄС у вересні 2021 року”, – заявив Марченко.

Міністр підкреслив, що для отримання 600 млн євро від Євросоюзу Україна повинна виконати ряд зобов’язань. Зокрема мова йде про реформи в таких сферах:

– управління державними фінансами;
– належне врядування та верховенство права;
– поліпшення бізнес-клімату;
– секторальні реформи й державні підприємства.

Також Марченко прокоментував переговори України з Міжнародним валютним фондом. За його словами, зараз Україна знаходиться в діалозі з МВФ за трьома основними питань: збереження незалежності Національного антикорупційного бюро, проведення конкурсів на посади у Вищу раду правосуддя і введення закону про кримінальну відповідальність за неправильну інформацію в деклараціях.

Глава Мінфіну додав, що питання пов’язані з бюджетуванням, бюджетної консолідацією, Національним банком України та енергетикою “вже вирішені”.