Коли ти стоїш за операційним столом, від твоїх рук залежить життя. Лікар не повинен думати, що його сім’я не забезпечена шматком хлібу, – Пелюховський

9 березня 202120:43

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов нещодавно заявив, що мінімальна заробітна плата лікаря повинна бути не менше 23 тсч грн, а персоналу – не менше 17 тсч грн. Цікаво, чи втілить у життя він свої наміри?

Про це пише “Фактор” з посиланням на блог Андрія Пелюховського.

“Якщо вже заговорили про лікарів і хоча б про такі зарплати, мені вже приємно це чути. Але, Степанов багато чого каже. Степанов розповідає казки та сам у них вірить. Ми не розуміємо, коли буде вакцинація, яка вакцинація… То він розповідає, що ми збираємося вакцинувати 5 млн людей на місяць. Він розуміє про що говорить? Це близько 170 тсч на добу. От як це буде відбуватися? Ну добре… А от те, що зачепили питання зарплатні лікарів я повністю це підтримую! Я вважаю, що зарплатня лікаря починатися повинна від тисячі доларів і вище, тому що Ви знаєте моє ставлення до лікарів і вчителів… Пенсіонери, лікарі, вчителі вони мають бути на одному щаблі, захищені. Від лікаря залежить життя людини, від вчителя доля людини… Я вважаю, що лікарі повинні бути високооплачувані. Медперсонал, який доглядає в лікарнях, робить таку чорну роботу – від тисячі доларів. Кваліфіковані хірурги, котрі рятують людське життя… у нас є лікарі, які стоять по 12, 14, 16 годин, коли операції йдуть. Це дуже добре, що хоча б заговорили. Але, те що говорить Степанов, я в це не вірю. Я за те, щоб зарплата лікарів взагалі була від 30 тсч грн. Лікарям треба платити по 50, 60, 80 можливо навіть і по 100 тсч грн. У нас світила які! Котрі рятують життя… Що є дорожче життя людини? Нічого на землі. Вчителів і лікарів навпаки потрібно ставити на найвищий щабель. Щоб вони були максимально забезпечені. Одна справа біля станка стояти, та й те це відповідальність. А коли ти стоїш за операційним столом, від твоїх рук залежить життя, лікар не повинен думати, що його сім’я не забезпечена шматком хлібу. Він не повинен про це думати. А те, що говорить Степанов – це маніпуляції для того, щоб утримати зараз лікарів від того, що вони відмовляються від вакцинації. Для того, щоб вони не розраховували на приємне майбутнє і не почали звільнятися. Лікарі ж зара звільняються, масово, розумієте? Вони відмовляються від вакцинації. Тому що вони не вірять у цю індійську… як і я. Я не буду вакинуватися незрозумілою індійською помийкою. І лікарі так само. Тому це маніпуляції, щоб лікарі не звільнялися, бо їх це дістало, тому що вони в жебрацьких умовах. Робочі місця, тобто лікарні в жахливому стані. Те, що заговорили – добре, але це просто маніпуляція. Розраховано на лікарів, які думають “а раптом Степанов там продавить”, а “слуги” проголосують. Я в це не вірю. Але до цього треба прагнути та й взагалі давно потрібно було це зробити. У мене в пріоритеті на першому щаблі пенсіонери, лікарі, вчителі. Їм однозначно потрібно в 5, а деяким у 10 разів платити більшу зарплатню ніж вони зараз отримують”, – резюмує Андрій Пелюховський.