КМДА дозволила проєктувати реконструкцію фірмі в якої хоче відібрати землю. До чого тут принц Монако, олігарх Хмельницький і Юра Єнакієвський

17 серпня 202113:09

Департамент містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації (КМДА) в кінці липня 2021 року дозволив ТОВ “Патріот Холдинг” (компанією керує скандально відомий Сергій Дядечко) реконструювати будівлю в Голосіївському районі столиці під заклад громадського харчування з басейном.

Будинок розміщений на комунальній землі, і ще до видачі зазначеного ТОВ Містобудівних умов і обмежень, КМДА ініціювала розірвання договору оренди ділянки через її нецільове використання і борги по оренді.

Департамент містобудування та архітектури КМДА 23 липня 2021 року наказом № 847 затвердив для ТОВ “Патріот Холдинг” Містобудівні умови і обмеження на проєктування реконструкції нежитлової будівлі під заклад ресторанного господарства – заклад громадського харчування по вул . Передовій, 2-В (перетин Столичного шосе і вул. Академіка Заболотного) в Голосіївському районі Києва. Про це свідчать дані Єдиної державної електронної системи в сфері будівництва.

За вказаною адресою розташована нежитлова будівля загальною площею 58,8 кв. метрів, яка перейшла в приватну власність у 2021 році. Висота проєктованої будівлі в спосіб, визначений замовником становить 12 метрів.

Об’єкт проєктування розташований на земельній ділянці площею 0,56 га (кадастровий номер – 8000000000: 90: 125: 0065), який знаходиться в комунальній власності і призначений для будівництва, експлуатації та обслуговування придорожнього кемпінгу з кафе-бістро, магазином продовольчих та супутніх товарів, зоною відпочинку з басейном.

Ділянка проєктування частково розташована в зоні підтоплення ґрунтовими водами, частково потрапляє в санітарно-захисну зону.

Також в системі ЄДЕССБ розміщено зареєстроване (реєстраційний № КВ020210630266 від 5 липня 2021 роки) Департаментом з питань державного архітектурно-будівельного контролю КМДА повідомлення ТОВ “Патріот Холдинг” про початок підготовчих робіт по реконструкції згаданої вище нежитлової будівлі, яке було повернуто на доопрацювання.

Згідно з даними Держслужби з питань геодезії, картографії та кадастру, земельна ділянка по вул. Передова, 2-В зараз знаходиться оренді ТОВ “Патріот холдинг”. Київрада передала її цьому ТОВ для будівництва, експлуатації та обслуговування придорожнього кемпінгу з кафе-бістро, магазином продовольчих та супутніх товарів, зоною відпочинку з басейном терміном на 15 років у 2004 році (рішення від 12.02.2004 N 59/1269). Договір оренди №79-600390 був укладений сторонами 21 лютого 2006 року. Таким чином, земельна ділянка в оренді перебувала до 21 лютого 2022 року.

При цьому, ще 15 червня 2021 року було зареєстровано проєкт рішення Київради №08/231-2078ПР про розірвання договору оренди зазначеної земельної ділянки, а також про дозвіл Департаменту земельних ресурсів КМДА виставити її на продаж на земельних торгах. Ініціатори цього проєкту рішення – заступник голови КМДА Петро Оленич, а також директор Департаменту земельних ресурсів КМДА Валентина Пелих. На даний момент документ знаходиться на розгляді постійної комісії Київради з питань архітектури, містобудування та земельних відносин, якою керує Михайло Терентьєв.

У пояснювальній записці до проєкту рішення зазначено, що причиною дострокового розірвання договору є невиконання орендарем його умов – використання землі не за призначенням (будівництво так і не розпочато) і несвоєчасна оплата за оренду. Мовляв, підприємство не подало податкової декларації про плату за землю за 2017, 2018 і 2019 року. За підрахунками Департаменту земельних ресурсів КМДА, з 1.11.2017 року по 30.10.2020 рік ТОВ “Патріот Холдинг” повинно було заплатити 1,14 млн гривень оренди.

ТОВ “Патріот Холдинг” зареєстроване в 2000-ому році. Статутний фонд – 572 тис. гривень. Основний вид діяльності – неспеціалізована оптова торгівля. Засновники підприємства – мешканка Криму Анна Пфіненмайер (25%), донеччанка Ольга Дядечко (25%), мешканка Києва Олена Горбуненко (25%) і житель Кам’янського Тарас Філімонов (25%). Директор підприємства – Сергій Дядечко.

Сергій Дядечко значиться або був бенефіціаром більше десятка підприємств, серед яких корпорація НВО “Арсенал” (бенефіціар), ТОВ “Мірра-девелопмент” (бенефіціар з 2016-2019). Також Дядечко є власником підприємства, що ліквідується з 2016 року АТ “Комерційний банк “Союз”, був акціонером і віце-президентом скандального “Родовід банку”.

дядечко

Також, він володіє баскетбольним клубом “Монако”. Дядечко називають “представником українських олігархів на Лазурному узбережжі” і говорять, що він “вхожий в оточення принца Монако Альберта II і підтримує з ним ділові відносини”. Також відомо, що його сім’я живе в Монте-Карло.

Кожного разу, коли під час чергової кризи прості українці втрачали свої гроші, їх підбирали корумповані олігархи і безсовісні банкіри. І якщо їм не вистачало ваших вкладів, то вони знаходили спосіб вкрасти гроші ще й у держави. Свого часу крах банку “Родовід” болюче вдарив по десяткам тисяч вкладників, але приніс колосальні доходи тим, хто цей крах організував. Серед них був і Сергій Дядечко, хоча він всіляко це заперечує, так само, як і свій багаторічний брудний бізнес зі скандальним Юрою Єнакіївським.

Афільованим з Сергієм Дядечко ТОВ “ІСВ інвест” і ТОВ “Бізнес проперті груп”, а також ТОВ “Мірра девелопмент” у 2017 році КМДА передала (розпорядження КМДА від 15.05.2017 року №570) земельні ділянки в кварталі вулиць Михайла Грушевського, Московській і Кловського узвозу, де розташовані раніше викуплені фірмами Дядечка будівлі заводу “Арсенал”. Зокрема, саме для викупу будівель заводу і була створена корпорація НВО “Арсенал”.

У 2020 році стало відомо, що Дядечко продав Василю Хмельницькому (ключова особа інвестиційної групи UFuture) корпоративні права на компанії, що володіють нерухомістю заводу “Арсенал”, в тому числі – ТОВ “Мірра-девелопмент”. Тоді ж столична влада дала добро комерційним структурам вже з орбіти Василя Хмельницького на реставрацію одного з корпусів заводу “Арсенал” на вул. Московська, 8, де нині вже розташувався Kyiv Food Market.