Кіпрська офшорка присвоює держмайно під прикриттям чиновників МО (Розслідування)

22 серпня 201715:30

Корупція в Україні можлива насамперед завдяки системі кругової поруки. Дрібні бюрократи не наважуються противитись існуючому статус-кво і швидко вливаються в парадигму взаємних зобов’язань. Проте випадок на Львівщині став своєрідним виключенням з даного правила. Директор ДП “Львівський військовий лісокомбінат” відмовився прикрити високі чини з Міноборони, через що отримав низку кримінальних справ проти себе. Журналісти «Фактора» провели власне розслідування і встановили, що, попри війну на Сході, деякі військові чиновники не вважають аморальним грабувати державу.

Директора ДП “Львівський військовий лісокомбінат” Вадима Сідоркова схиляли до підписання мирової уваги з ТОВ “Трентова ЛТД”, якій була продана 4-поверхова будівля загальною площиною понад 2000 кв. м. за 1,2 млн грн, в той час як її фактично ціна на момент продажу становила 1,2 млн дол. США. Він відмовився. З цього моменту у Сідоркова почались проблеми з військовою прокуратурою. Про це ексклюзивно повідомив директор ДП “Львівський військовий лісокомбінат” Вадим Сідорков.

Проти нього відкрили кримінальне провадження нібито за зловживання при встановленні пилорами SUPRA 900 на Янівській деревопереробній дільниці. До перевірки фінансово-господарської діяльності ДП “Львівський військовий лісокомбінат” залучили працівників СБУ та контррозвідки.

Сідорков розповів, що головною дійовою особою був слідчий військової прокуратури Коциба Володимир Романович – зять директора Магерівського лісгоспу Гребеняка Богдана Теодозійовича, який після відсторонення Сідоркова претендував на посаду Т.В.О. директора лісокомбінату. Гребеняк і його партнери, львівські бізнесмени Петро Домінік (після відсторонення Сідоркова призначений директором підприємства) та Іван Базарко, вирішили прибрати до рук нерухомість державного підприємства.

Оскільки перевірка не виявила порушень, проти Сідоркова висунили нові звинувачення.  Звільнений з роботи головний механік лісокомбінату Біляк Б.І подає скаргу на ім’я Міністра оборони про розтрату коштів в сумі 220 тис. грн, при встановленні славнозвісної пилорами, неправомірному використанні службового автомобіля БМВ 730 та нанесення шкоди підприємству в сумі 1,8 млн грн. Нову аудиторську перевірку доручили полковнику Микитіну із західного територіального управління військового аудиту. Зі слів Сідоркова саме він пропонує підписати мирову з ТОВ “Трентова ЛТД” і на цьому вирішити питання, на що отримує відмову.

Перебуваючи у центральному територіальному управлінні внутрішнього аудиту, для здачі заперечень по аудиторській перевірці Костопільського лісгоспу, Сідорков, за його словами, отримує нову пропозицію: 1 млн грн йому особисто та 1 млн грн на розрахунковий рахунок ДП “Львівський військовий лісокомбінат” за підписання угоди з «Трентова ЛТД».

Після чергової відмови кримінальне провадження порушує військова прокуратура під керівництвом військового прокурора західного регіону Сенюка Олега Володимировича, який передає його головному слідчому управління національної поліції у Львівській області, де за дивним збігом справа потрапляє до брата Олега Сенюка – Михайла, майора поліції. Останній закрив очі на наявність у справі документів з вирваним папером на місці підпису Сідоркова, а саме акту виконаних робіт від жовтня 2015 року.

Файл 21.08.17, 15 27 40

Чому ж справа, яка починалась з невнятної пилорами нагромаджувалась новими томами із залученням до розслідування топ-чиновників військової прокуратури? Аби це зрозуміти, варто повернутись до фігури вищезгаданого Івана Базарка, який в Міноборони займає посаду начальника управління нормативно методичного забезпечення та моніторингу володіння, використання та розпорядження нерухомого майна, землі Міністерства оборони України. Базарко задекларував не зрозуміло звідки отримані $95 000 готівкою. При цьому за рік він офіційно заробив лише 77 000 грн.

Скриншот 2017-08-20 19.44.11

Скриншот 2017-08-20 19.45.44

За інформацією наших джерел, саме він і його львівські партнери стоять за сумнозвісною “Трентова ЛТД”. У даної фірми відсутні дані про реальних засновників. Офіційно її заснувала одноіменна офшорна компанія, зареєсторована у столиці Кіпру Нікосії.

Скриншот 2017-08-20 18.07.21

Отже, виходить, що високі чини Міноборони лобіюють інтереси не просто сумнівної фірми, а офшорної компанії. Компанії, яка не повідомляє інформацію про своїх власників. Мотив може бути лише один: особистий інтерес представників МО та пов’язаних з ними бізнесменів. І все це відбувається на фоні загострення воєнних дій на Донбасі. Сподіваємось, керівництво міністерства відреагує на дану ситуацію, адже інакше своєю бездіяльністю воно сприятиме поширенню корупційних схем у воєнному відомстві.

Журналіст Марія Рейтер