Керівництво Прокуратури Київської області допомагає рейдерам в захопленні ПАТ “Обухівське”

28 липня 202010:37

Одурманені безкарністю чиновники витирають ноги об рішення судів, залякують правоохоронцями, цькують прокурорами. Жорстоко і не ховаючись викошують пшеницю, викидають худобу геть і займають землю законну землю, яку, вірогідно, забудують величними маєтками.

Ще з 50-х років на ПАТ “Обухівське” поколіннями тяжко працюють цілі сім’ї фермерів – близько 900 людей, що сіють, жнуть, вирощують тварин. Хтось давно на пенсії, хтось досі працює.

“У 1996-ому році ми отримали державні акти на право постійного користування. Понад 5000 гектарів землі. Було створено ферми для великої рогатої худоби, землю розплановано під забезпечення кормами тварин, імплементовано рослинництво. Дуже довго приватизовували майно цього підприємства, адже довелося мати справу з державною бюрократією. Нарешті 2009 року працівники та пенсіонери все приватизували і ось вже мали приватизувати й землю”, – розповідають у ПАТ “Обухівське”.

Але земля під Обуховим – як тепер зрозуміло – виявилася золотою. І ніхто не збирався віддавати її селянам, і розпайовувати між працівниками, що законно оформили свої права і інветсували туди не просто кошти й ресурс, а й саме життя.

З 2010-ого по 2012-ий роки колектив намагався оформити землю. Розробили проєкт, погодили його в усіх органах, наприкінці 2012-ого року віддали його на погодження до Держгеокадастру.

“І тут почалося. Виявилося, що вже давно саме на ці землі накинули око місцеві казнокради й силовики. І абсолютно природньо утворили потужну коаліцію, допомагаючи кожен своїм відомством”, – обурюються в “ПАТ” Обухівське.

З Держгеокадастру проєкт вилучають місцеві прокурори за вказівкою прокурора Пасіки. Знаходять підставних осіб, котрі пишуть заяви, і проти посадових осіб підприємства відкривається понад 12 кримінальних проваджень.

“З пакетом документів ми, ясна річ, вигравали всі суди. Але місцеві чиновники, прокурори і Держгеокадастр просто сміялись нам в очі. Одного разу до нас на підприємство завітали працівники СБУ і прямо сказали: ці рішення виконуватись не будуть. Підписуйте, мовляв, вимоги “Рози Л” – рейдера, через юрособу якого і відбувається донині дерибан землі – бо ми однаково повикидаємо вас звідси”, – розповідає юрист Катерина Школьна.

А Людмила Приходько з Держгеокадастру не втомлювалася натякати і підштовхувати громаду на “поступки захопникам”.

“І коли ми обурено запитували натомість: де ж документ про припинення нашого права постійного користування, якщо ви роздаєте ці землі? Має ж він у вас бути? І пані Приходько з глузливою посмішкою говорила: “Ой, він кудись дівся!”. Відбувалося це на нараді у голови Держгеокадастру України. Тобто мати ілюзію, що перші особи не в курсі, не доводиться. Та й на місцевому рівні в Обухівському відділенні кадастру в особі Наталі Чорної виконали чимало чорної роботи, зареєструвавши 4 сотні ділянок без усіляких землевпорядних документів”, – обурюється Школьна.

У 2019-ому році, в день Президентських виборів, рейдери ТОВ “Роза Л” приїхали на вже підготовані поля – поорані і удобрені – і, хоч було ще холодно , під охороною тітушок позасівали більшу частину полів, які належать ПАТ “Обухівське”.

Варто зазначити, що за останні три роки 7 працівників цього підприємства стали “власниками” 8 тисяч гектарів землі.

“Зараз ми не можемо забезпечити кормами наших тварин, і стоїмо на порозі повного розорення і очевидного колапсу. Худобу доводиться вирізати і вивозити”, – обурюються в ПАТ “Обухівське”.

Тепер до фігурантів.

“Маленька формальність. Як юристка, мушу зазначити, що провина людини може бути доведена лише судом, і все нижческазане є моїми суб‘єктивними судженнями. Але присягаюся усім святим, що кажу лише про те, що чула та бачила”, – зазначає Школьна.

Був такий в.о. начальника СБУ, Вадим Сліпуха. Після того, як Верховний суд поставив крапку в питанні – має ПАТ Обухівське право постійного користування землі чи ні, – однозначно має – і скасував один з наказів Держгеокадастру про передачу у власність особі землі.

Сліпуха особисто з’явився на підприємстві і в присутності великої кількості людей сказав: “Ну, отримали ви це рішення. Там є ще 300 таких рішень, ми вашу землю поділили на тисячу земельних ділянок! Що це вам дає? Нічого! Нас це не зупинить. І відновити відомості про вашу землю вам не вдасться! Держгеокадастр просто не буде виконувати ці рішення!”

Так і сталося.

“Було одне засідання – нас кликали на переговори. Мовляв, “щоб не було конфлікту, збирайтеся от ви – ПАТ Обухівське, а ще колишній голова райдержадміністрації Туренко, (у якого, до речі, більше 60 гектарів цієї землі!), ми посадимо вас з (рейдером) ТОВ “Роза Л” і ви будете домовлятися, як ділити державні землі! Це було так цинічно, що ми попросили зробити цю пропозицію нам у письмовому вигляді, але, схоже, згодом головокружіння від безкарності все ж вщухло і вони не стали документувати цю “щиру пропозицію”, – зазначають у ПАТ “Обухівське”

Головою райдержадміністрації був цей самий Олександр Туренко. Він видав фіктивне розпорядження про те, щоб припинити ПАТ “Обухівському” право постійного користування землею. І ось ТОВ “Роза Л” з групою підтримки державних мужів виходить в поле. Приїжджає також заступник Туренка Садовський – дружина його, до речі, очолює в МінЮсті комісію з питань реєстрації.

“Наші працівники чинять спротив. Садовський Руслан робить революційне оголошення – землі в ПАТ “Обухівського немає! – Сійте хто хоче! І ось тоді почалися самозахоплення. Прибігли якісь агресивні хлопці. Людей наших страшно побили. Була зброя, ножі, було страшне. Ясна річ, потім покази потерпілих кудись зникли, як, наприклад, часто зникали документи з Держгеокадастру. Конртолювала це захоплення прокуратура. Розпорядження Туренка, звісно, було судом негайно скасоване, але “Роза Л” вже була в нашому полі. Чиновникам просто потрібно було забезпечти рейдерам їх роботу”, – обурюються фермери.

Рейдери навіть проговорилися з сумою, яку витратили на “вирішення питань із державними органами”.

“838 обухівчан – діючих і колишніх працівників ПАТ “Обухівське” – то надокучливі гречкосії, що наївно вірять у права, закон та Конституцію. “Але ж 3 млн доларів у них нема!” – прямо сказали рейдери, пояснюючи нам, нетямущим селюкам, скільки саме буде коштувати скасувати 48 неправомірних рішень, яким нас закидали корупційні чиновники станом ще на тодвшній 2017 рік”, – заявили в ПАТ “Обухівське”.

СБУ не вперше фігурує в рейдерських історіях.

“У цій компанії ласих до халявних гектарів землі посадовців одним з яскравих борців є Роман Таранов – теж СБУ-шник, котрий особисто й не ховаючись погрожував людям, обіцяв гарантовані програші в суді, ходив по суддях, визначаючи, хто “вирішить” справу на користь “Рози Л”, – розповідає юрист.

Дуже щиро поспілкувався з людьми заступник голови обласної адміінстрації Савченко Олександр Ілліч. Він емоційно вигукнув: “Що, ну що я можу зробити проти цих СБУ-шників! Не йти ж мені в поле з рушницею, захищати ваші землі!”

Цікаво, що люди все ж знайшли опору та захист у особі прокурора Казбека Тедеєва.

“Єдиним, хоч і недовгим, зблиском надії в цій виснажливій боротьбі з корупціонерами найрізноманітніших рангів і повноважень був прокурор Казбек Тедєєв. Його ВИПАДКОВО призначили процесуальним керівником по наших кримінальних справах”, – розповідають фермери.

За рік йому вдалося здійснити досудове розслідування практично по всіх фактах правопорушень. Кілька сотень людей, оголосили в справі потерпілими.

“У лютому 2019-ого року ми були вже практично на стадії пред’явлення підозр і підписання обвинувачувальних актів”, – заявили в ПАТ “Обухівське”.

Але керівництво прокуратури Київської області в особі прокурора Максима Киричука “прибрало” Тедеєва.

Усе знову відкотилося назад.

“Сліпота” прокурорів і таємничий збіг обставин, що унеможливлювали відстоювання законних прав людей, набуло надприродніх ріс.

“Для порівняння з наступними після Тедєєва прокурорами по нашій справі скажу: наші працівники збиралися масово, по 80 чоловік, приходили до пана Киричука (що дотепер керує цією справою), аби хоч якось зрушити з місця очевидні речі – і жодного разу він нас не прийняв. Єдиний прийом відбувся майже силоміць – наші люди бозна де “впіймали” свого прокурора, аби розказати про біду. Та він почав “загортати” нам компроміс із кривдниками, запевняючи, що шансів на правду в нас нуль. Лише тоді ми переконалися, що Киричук усунув Казбека Тедєєва навмисне, розібравшись, що цей чолов‘яга з Криму з якогось дива почав чесно працювати над розкриттям злочинів замість того, аби й собі отримати діляночку “під помідори”, – обурюється юрист Катерина Школьна.

Із усуненням прокурора Тедеєва хороші новини в цій справі закінчилися. Звісно, люди продовжують судитися.

Суддя, що вела 2роки справу по рейдерству ПАТ “Обухівське”, оголосила самовідвід. Закрито всі кримінальні провадження проти активістів, натомість порушено справи проти “Роза Л” (рейдерів). Також нещодавно фермери звернулися з відкритим листом до Президента. Людям нам навіть приділили час керівники органів Нацполіції та ДФС.

“Штрих до картини: “Роза Л”, “віджавши” 1500 гектарів нашої землі, навіть не задекларувала її і, ясна річ, не сплатила податків. Втім, “хазяїв” нашого краю такі дрібнички не цікавлять. Віддадуть податки земельними ділянками, та ще й не у казну, а доблесним функціонерам особисто”, – наголосили в “ПАТ” Обухівське.

Від прокуратури на цій нараді був пан Приз, котрий через 3 дні пішов у відпустку і запевнив людей, що продовжувати працювати там не збирається.

“Про нашу справу посадовцям розповідають і агроексперти, наголошуючи на тому, що в Україні тваринництва залишилося хіба на 1% у порівнянні з 1992 роком, і що ми заважаємо хіба що чиновникам, які вже переділили нашу землю, а більше нікому. Але все це марно. Бо зараз, поки ви читаєте цю розповідь, “Роза Л” продовжує рейдерити землі на Київщині. І нам не буде як утримувати тварин, не буде грошей, корму, насіння, не буде нічого. Ми вже і дорогу перекривали, і ледь не під колеса лягали. Нам нема куди подітись – ось ми всі тут, 838 роботяг і пенсіонерів, дико втомлені і зневірені, просимо вас: Не залиште цю історію без уваги!” – звертаються до громадськості працівники ПАТ “Обухівське”.

Звернення прокурора Казбека Тедеєва до генерального прокурора Ірини Венедіктової: