Кабмін заморозив частину бюджетних виплат через брак грошей

19 грудня 201916:05

Державна казначейська служба України до кінця 2019 року фінансуватиме лише захищені статті видатків (зарплата, пенсії, всі соціальні платежі) бюджету, а також усі зареєстровані за 11 місяців зобов’язання, на які відкриті асигнування.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів.

Як відзначили в пресслужбі, всі інші платежі, які були зареєстровані вже в грудні, будуть проведені після аналізу їх пріоритетності разом з розпорядниками бюджетних коштів, враховуючи невиконання доходів державного бюджету за 11 місяців 2019 року.

У Мінфіні заявили, що дефіцит держбюджету утворився “внаслідок міцнішого, ніж враховано в Державному бюджеті, обмінного курсу гривні, повільнішого зростання імпорту і падіння виробництва тютюнових виробів”.

Водночас народний депутат Олексій Гончаренко оприлюднив доручення прем’єр-міністра України Олексія Гончарука припинити до кінця поточного бюджетного року Казначейством проведення платежів та реєстрацію бюджетних зобов’язань щодо видатків і надання кредитів із загального фонду державного бюджету крім захищених видатків бюджету.

828ae46c9b1dcca191dad0f50b3482d7