Кабмін пропонує РНБО запровадити санкції проти деяких білорусів, причетних до фальсифікації президентських виборів

7 липня 202113:31

Пропонується застосувати строком на три роки персональні спеціальні економічні санкції та інші обмежувальні заходи до фізичних осіб Білорусі у зв’язку з рішенням Ради ЄС.

Кабінет міністрів пропонує Раді національної безпеки на оборони України запровадити санкції проти деяких білорусів, причетних до фальсифікації президентських виборів у Республіці Білорусь. Відповідне рішення схвалили сьогодні під час засідання уряду.

“Проєктом акта передбачається схвалення та внесення на розгляд Ради національної безпеки та оборони України пропозицій щодо застосування персональних обмежувальних заходів (функцій) до фізичних осіб Республіки Білорусь, відповідно до ч.1 ст.5 ЗУ “Про санкції”, – йдеться в пояснювальній записці.

Пропонується застосувати строком на три роки персональні спеціальні економічні санкції та інші обмежувальні заходи до фізичних осіб Білорусі у зв’язку з рішенням Ради ЄС про запровадження обмежувальних заходів до осіб, причетних до фальсифікації президентських виборів, порушень Загальної декларації прав людини, залякувань, репресій, насильницького придушення мирних протестів.

Документом також пропонується доручити СБУ, Нацбанку та іншим держорганам виконання рішення РНБО, а МЗС – проінформувати компетентні органи ЄС, США, Америки, Канади та інших держав.