Кабмін продовжив режим ПСО і тариф на електроенергію для населення по 1,68 грн до 1 серпня

29 червня 202115:28

Кабінет Міністрів України постановою № 659 від 29 червня продовжив чинний механізм спеціальних зобов’язань (ПСО) щодо забезпечення електроенергією населення та зберіг діючу ціну для побутових споживачів у розмірі 1,68 грн/кВт-год до 1 серпня 2021 року.

Документом внесено відповідні зміни до постанова Кабміну №483 від 5 червня 2019 року “Про затвердження Положення про покладання спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення суспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії”.

Зазначимо, що Міністерство енергетики ініціювало продовження спеціальних зобов’язання щодо забезпечення електроенергією населення до 1 серпня, посилаючись на потребу в додатковому часі для належного розрахунку моделі фінансової стабільності учасників ПСО для забезпечення тривалого стійкого ефекту.

Згідно з повідомленням Міненерго, для реалізації завдань нового ПСО, що полягають у захисті соціально вразливих споживачів і забезпеченні можливостей генерації для стабільної роботи і модернізації, необхідно визначити точну суму коштів, яку вимагає ринок.

Для цього Міненерго пропонує, зокрема, керуватися очікуваними в першій половині липня результатами заходів зі стабілізації ринку, вже вжитих енергорегулятором і планованих до прийняття найближчим часом.


ПСО – покладання спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення спільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії.