Харківський ділок Федоров монополізує аптечний бізнес

26 липня 202112:04

Харківський бізнесмен Віталій Федоров – власник аптечних мереж, які майже монополізували продаж лікарських препаратів в місті.

Очільник групи компаній “ВК Груп” Віталій Федоров – людина публічна. Його знають і як кандидата в депутати міської ради на виборах 2015-ого від партії “Наш край”, і як власника земельної ділянки, через забудову якої харків’яни писали листа тодішньому керівництву країни.

Наразі Віталій Федоров є власником аптечних мереж “Аптека №47”, ТОВ “Аптека №222”, “Аптека №300”, “Стіф-Сервіс”. Вищеперераховані організації, хоч і є різними юридичними особами, належать очільнику “ВК Груп”. У всіх вищезгаданих фірмах, згідно даних реєстру ліцензій Держслужби з лікарських засобів, один загальний директор – Людмила Седакова.

людимла

Структурні підрозділи даних мереж розташовані в багатьох медустановах Харкова, а це понад 33 аптечні точки.

Так, у обласній клінічній лікарні за адресою пр. Правди, 13 аптеки Федорова монополізували реалізацію лікарських препаратів. На території медустанови розмістилося аж 5 аптек з його мережі, зареєстрованих на різних юросіб.

Під виглядом різних юридичних осіб створюється кілька аптечних пунктів на території однієї лікарні, тим самим позбавляючи пацієнтів можливості купувати ліки у інших фармацевтичних фірм. Крім цього, деякі аптечні пункти мережі “ВК Груп” просто не відповідають вимогам ліцензійних умов роздрібної реалізації медпрепаратів. Так, аптечний пункт структури ТОВ “Стіф-Сервіс”, розташований у тій же обласній клінічній лікарні, фактично займає площу менше потрібних 18 м2, що прямо суперечить ліцензійним умовам.

лікарня

На території раніше згаданої лікарні Віталій Федоров відкрив ТОВ “Медичний Центр Здоров’я”. Підприємство отримує непогані прибутки за рахунок того, що лікарі державної медустанови, ймовірно, за додаткові гроші від центру направляють туди пацієнтів на платну здачу аналізів. І це при тому, що в даній установі є своя безкоштовна лабораторія.

Здавати аналізи пацієнти змушені за власні кошти. Важливо зазначити, що ціни в “Медичному Центрі Здоров’я” вищі майже в половину, ніж в інших клініко-діагностичних установах міста.

Бізнесмен, фактично перетворивши свою компанію в монополіста, під виглядом різних юридичних осіб намагається прорватися в усі міські та обласні лікарні та поліклініки Харкова. Шляхом укладення договорів терміном на 10 років він закріплює за собою право на одноосібну торгівлю медпрепаратами на тривалий період часу. При цьому договори складаються так, що змінити орендаря за вказаними адресами протягом терміну дії документа юридично неможливо.

Допомагає горе-бізнесмену в здійсненні цієї стратегії відомий у Харкові Тарас Ситенко. Ортопед-травматолог Інституту патології хребта та суглобів ім. М. І. Ситенка НАМН України. Останній також займається активною політичною діяльністю. Зокрема, він був керівником депутатської фракції “Об’єднання “Самопоміч” у Харківській міськраді 7 скликання.

Отже, бізнесмен Віталій Федоров, залучившись підтримкою високопосадовців розміщує приватні аптеки в лікарнях міста, створюючи при цьому штучну конкуренцію. Паралельно депутати витісняють інші аптечні компанії, дискредитуючи їх.

У результаті цієї діяльності харків’яни змушені купувати медпрепарати у монополіста за цінами значно вищими, ніж в інших аптеках. А враховуючи як хитро складені договори оренди, ймовірність, що за цими адресами з’являться аптеки інших компаній зводиться до нуля.