Голова НАЗК заявив, що рішення Конституційного суду дозволяє чиновникам займатися корупцією

20 листопада 202012:12

Голова Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков зазначає, що рішення Конституційного суду України фактично дозволяє здійснювати корупційні правопорушення саме чиновникам.

Таку думку він висловив в ході форуму “Діалоги про реформи: на шляху до Вільнюса”.

Так, він зазначив, що після рішення КС за корупційні правопорушення можуть нести відповідальність фактично лише пересічні посадовці.

“Потрібно відновити адміністративну відповідальність за корупційні правопорушення. Суспільство має розуміти, що зараз рядовий чиновник, умовно кажучи, головний спеціаліст будь-якого міністерства або органу самоврядування, несе відповідальність за корупційні правопорушення – адміністративну. Натомість, наприклад, народні депутати чи міністри не несуть такої відповідальності”, – зазначив голова Агентства.

Він додав, що така ситуація спотворює вимоги Конституції України, яка встановлює рівність усіх громадян перед законом.

“Невирішення цього питання створює велику правову невизначеність і безвідповідальність. Це фактично дає змогу вчиняти корупційні правопорушення саме високопосадовцям”, – наголосив Новіков.

Крім цього, він наголосив, що серед важливих завдань парламенту сьогодні – затвердження Антикорупційної стратегії на 2020-2024 роки в другому читанні.

“Ми вважаємо, що якби на момент розгляду КСУ була затверджена антикорупційна стратегія, це була б рамка в тому числі і для органів судової влади і КСУ, яка б встановлювала, куди рухається держава”, – додав глава НАЗК.