Голова Держмитниці пропонує зробити її правоохоронним органом, це збільшить надходження до бюджету

7 жовтня 202109:42

Надання Держмитній службі статусу правоохоронного органу і права на оперативно-розшукову діяльність є одним з резервів для подальшого поліпшення митних платежів.

Про це голова Держмитниці Павло Рябікін заявив в інтерв’ю Інтерфакс-Україна.

“Для підвищення кількості платежів необхідні, перш за все, якісні зміни в роботі митниці. До основних резервів слід віднести, в першу чергу, заходи щодо автоматизації процедур митного контролю та митного оформлення, використання для ідентифікації товарів, що переміщуються через митний кордон України, сканерів, „рапісканів“ (Rapiscan — система обладнання для огляду. — ред.), вагових комплексів, сучасних технічних засобів митного контролю”, — сказав Рябікін.

“Ще один резерв — надання Держмитслужбі статусу правоохоронного органу, права на оперативно-розшукову діяльність і досудове слідство, а також цифровізація процесів митного оформлення, розробка сучасних інформаційних продуктів і їх ефективне застосування”, — додав він.

При цьому якісного поліпшення роботи митників можна досягти тільки через матеріальне стимулювання, вважає Рябікін.

“Тому серед головних пріоритетів керівництва Держмитслужби — формування спеціального фонду Держбюджету та збільшення на цій основі винагороди за працю”, — підкреслив він.