Другий день протестів у Білорусі: силовики підтвердили смерть демонстранта внаслідок вибуху

11 серпня 202009:56

У Мінську загинув один із учасників акцій протесту.

Про це ввечері в понеділок, 10 серпня, повідомило міністерство внутрішніх справ Білорусі. Це перший офіційно підтверджений випадок загибелі учасників післявиборчого протесту проти фальсифікації виборів президента, що супроводжується вуличними сутичками.

За даними МВС РБ, в понеділок близько 23-ї години на вулиці Притицького один із протестувальників нібито намагався кинути невідомий вибуховий пристрій у бійців ОМОНу (загону міліції спецпризначення). Пристрій вибухнув у нього в руці, і чоловік отримав травми, несумісні з життям.

За даними МВС, у цей час натовп будував барикади, щоб перекрити рух транспорту.

На місці події працювала слідчооперативна група.

Видання “Наша ніва” пише, що в цей час демонстрантів “масово обстрілювали” – раніше з вулиці Притицького неодноразово повідомляли про вибухи світло-шумових гранат.

“Белсат” інформує, що вибухи можна почути навіть після повідомлення МВС.

За даними державного екзит-полу, на виборах переміг чинний президент Олександр Лукашенко, який очолює країну з 1994 року. 65-річний політик нібито здобув 79,7% голосів. Друге місце посіла опозиційна кандидатка Світлана Тіхановська (6,8%).

Противники Лукашенка заявляють про грубу фальсифікацію результатів голосування і показують, що на багатьох дільницях насправді перемогла Тіхановська.

10 серпня ЦВК оприлюднила перші результати виборів: за Лукашенка буцімто віддали свої голоси 80,23% виборців, за Світлану Тіхановську — 9,9%.

Тіхановська подала в Центральну виборчу комісію скаргу з вимогою провести повторний підрахунок голосів.

Того ж дня на великому заводі БМЗ у Гомельській області почався страйк через результати виборів. Протестувальники ініціюють загальнонаціональний страйк.