Дніпро отруїли. У черкаській області знаходять сотні дохлих риб і раків

27 червня 201911:47

У річці Дніпро, в Черкаській області, почала масово гинути риба.

Жителі Канева повідомляють про сотні дохлих риб і раків не тільки у воді, але і на суші.

“Страшно було заходити. Люди були, які купалися, але мені було страшно”, – розповіла мешканка міста Антоніна Симоненко.

Вона разом з чоловіком і дитиною вирішили поїхати на відпочинок до Дніпра, але ні зайти в воду, ні навіть посидіти біля річки так і не зважилися – на березі зняли тільки відео.

“Чоловік сказав, що це від спеки, а й раніше було само спекотно”, – дивується мешканка Канева.

Відзначається, що фахівці вимірюють температуру води, вміст в ній кисню і беруть рідину на експертизу. Вище від гідростанції в напрямку Києва дохлої риби значно більше, і в основному там, де вода стоїть. З берега рибалять, а дехто навіть наважується купатися.

Після того, як експерти виміряли в декількох точках рівень кисню, вони прийшли до висновку, що Дніпро отруїли.

“Я думаю, що не причина дефіцит кисню, не причина синьо-зелені водорослі – або це якесь скидання, або хімічна речовина. Це на мою думку”, – говорить заступник керівника відділу охорони водних біоресурсів Черкаської області Андрій Тичко.

Найімовірніше, шкідливі речовини скинули в воду в Київській області, але дізнатися, яка саме речовина потрапила в воду, фахівці зможуть тільки через кілька днів. Однак навіть тоді знайти винного і покарати за шкоду природі буде практично неможливо. Тим часом відпочиваючим найближчим часом радять не рибалити і не купатися в Дніпрі в Черкаській області.