“Держпродспоживслужба – це курка з відрубаною головою, яка біжить по інерції “по старій пам’яті” туди, де вона несла яйця”, – Супіханов

15 жовтня 202011:41

Держпродспоживслужба виконує цілий ряд функцій, цікавих для всіх бажаючих застрибнути в це крісло.

Про це в інтерв’ю виданню “Латифундист” розповів Геннадій Супіханов.

– Зокрема, мова йде про видачу дозвільних документів на експорт / імпорт, контролі за дотриманням бізнесом санітарного законодавства, захисту прав споживачів і тому подібних речах. Якщо оцінювати у відсотках, то наскільки ефективно вони зараз виконуються?

“Навряд чи можна виміряти такий показник у відсотках. Але те, що в слабокерованій або в практично некерованої ситуації процвітає махновщина, – факт”, – прокоментував Супіханов.

– Тобто кожен наступний день зволікання з призначенням глави Держпродспоживслужби – це ризик того, що в системі контролю харчової безпеки з’являться дірки? Або система здатна і далі працювати певний час за інерцією – без “голови”, тільки з “ногами” і “руками”?

“Навіть курка, якщо їй відрубають голову, деякий час бігає. Зараз Держпродспоживслужба – це курка з відрубаною головою, яка біжить по інерції “по старій пам’яті” туди, де вона несла яйця. Начебто система працює, “ноги” бігають, але ж “голови” немає, тому рано чи пізно “тушка” зупиниться. У Книзі рекордів Гіннесса зафіксовано випадок в 1945 році, коли півень Майк з майже відрубаною головою прожив ще 18 місяців. Ми прожили майже без голови вже рік. Скільки нам ще залишилося жити за інерцією: шість місяців, рік? Це не так і важливо. Але ці “рекорди” рано чи пізно закінчаться – і фінал зрозумілий”, – заявив Геннадій Супіханов.

– Де сьогодні основні точки прориву по лінії ДПССУ?

“Головні виклики для ДПССУ лежать в площині експорту та імпорту харчових продуктів і їхнього внутрішнього виробництва. Експорт – це економічна і фінансова безпека країни. Імпорт і внутрішнє виробництво – це те, що споживають українці, тобто здоров’я нації і економічне благополуччя держави також.

Сьогодні все частіше доводиться чути, що почала “процвітати” контрабанда. Служба нарівні з іншими державними органами повинна боротися з цим явищем. Але для цього має існувати єдиний чітко організований, ідеально керований механізм”, – зазначив Геннадій Супіханов.