Держбюджет недоотримав 66 млрд грн

22 червня 201810:14

В Україні загальний фонд державного бюджету в першому кварталі 2018 року недоотримав 65,9 мільярда гривень, або 22,5% від плану надходжень.

За його словами, основною причиною цього є нездійснення запланованого розміщення облігацій зовнішньої державної позики.

“Узагальнюючи виконання державного бюджету в першому кварталі поточного року, Пацкан зазначив, що основним є невиконання на 65,9 млрд грн, або 22,5% плану надходжень до загального фонду, що збільшує ризики нездійснення в повному обсязі видатків державного бюджету”, – йдеться в повідомленні відомства за підсумками виступу Пацкана на засіданні комітету Верховної Ради з питань бюджету.

Як зазначають у відомстві, Рахункова палата подала парламенту висновок про стан виконання закону про державний бюджет на 2018 року в першому кварталі.

Голова Рахункової палати додав також, що недоотримання запланованих надходжень загального фонду державного бюджету більш ніж на 15% зобов’язувало уряд, відповідно до статей 52 і 54 Бюджетного кодексу, ініціювати внесення змін до закону «Про Державний бюджет України на 2018 рік» для збалансування витрат і доходів державного бюджету.

“Чому так сталося? По перше. Навіть при сприятливих для наповнення бюджету економічних умовах, а саме: зростання ВВП на 3,1%, імпорту – на 10,8% і інфляції – на 3,5%, план доходів загального фонду не виконано на 8,7 млрд грн, або 4,7%. Однак основним фактором стало нездійснення запланованого розміщення облігацій зовнішньої державної позики на 56 млрд гривень”, – сказав Пацкан, додавши, що план видатків загального фонду в першому кварталі не виконано на 22 млрд грн, або 9,8%.

Чиновник поінформував, що привертає увагу і збільшення вдвічі, в порівнянні з першим кварталом 2017 р виплат на погашення та обслуговування зобов’язань за державним та гарантованим державою боргом, які склали 89,2 млрд грн, або третину витрат державного бюджету.