Депутати придумали, як замістити половину імпорту газу

12 травня 202112:30

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт № 5464, який стане ключовим для запуску і розвитку в Україні ринку біометану.

Це, як запевняють в Держенергоефективності, дозволить замістити 8 млрд “кубів” газу щороку.

“З огляду на те, що торік Україна імпортувала близько 16 млрд кубометрів газу, то фактично половину цього імпорту можна забезпечити за рахунок виробництва вітчизняного біометану”, — зазначив заступник голови Держенергоефективності Юрій Шафаренко.

Щоб сприяти розвитку цієї сфери, на законодавчому рівні пропонується ввести термінологію, визначити особливості доступу виробників біометану до газотранспортних і газорозподільчих систем.

Документ також пропонує ввести реєстр виробництва, споживання біометану і порядок надання гарантій походження біометану.

Серед іншого прийняття законопроекту дозволить розширити можливості виробників біометану в реалізації електричної і теплової енергії безпосередньо у споживача і збільшити енергетичну ефективність утилізації виробленого біогазу.

Ще один важливий пункт — законопроєкт допоможе зменшити викиди парникових газів і підвищити економічну привабливість біогазових проектів для потенційних інвесторів.

Нагадаємо, в Україні заявили про можливість замістити природний газ його аналогом, що виробляється з сільськогосподарських відходів, ще в середині квітня.