Депутати Коломойського та Павлюка зареєстрували проєкт постанови про звільнення міністра фінансів Марченка

30 квітня 202112:40

29 квітня група парламентаріїв зареєструвала у Верховній Раді проєкт постанови про звільнення Сергія Марченка з посади міністра фінансів України.

Серед авторів проєкту постанови в основному депутати фракції Слуга народу, один з групи За майбутнє і один позафракційний.

Ініціаторами виступили зокрема нардепи Дмитро Соломчук, Максим Павлюк, Олег Марусяк і Сергій Бунін. Вони входять в так звану групу бізнесмена з Чернівців Іллі Павлюка, якому приписують вплив та митницю.

Також серед авторів депутати, яких пов’язують з олігархом Ігорем Коломойським — наприклад, Антон Поляков, який намагався заблокувати антиколомойський закон тисячами поправок, і підозрюваний в корупції позафракційний депутат Олександр Юрченко.

Марченко очолює Мінфін з березня минулого року. Нещодавно у нього виник конфлікт з головою Виконавчого комітету реформ Михайлом Саакашвілі, який неодноразово критикував міністра і заявляв про корупцію на митниці. Марченко назвав Саакашвілі “шулером з великої дороги і приїжджим гастарбайтером”, а він у відповідь обізвав міністра “дешевою козявкою”.