Депутат: Міненерговугілля торгує з окупантами, які заборгували за електрику 25 мільярдів

10 лютого 201716:44

Народний депутат, голова політради партії УКРОП Тарас Батенко заявив, що окуповані райони Донецької та Луганської областей заборгували за електроенергію, яку вони отримують з України, близько 25 мільярдів гривень. 

“Зокрема, ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» (ТОВ «ЛЕО») на початку цього року повідомило про значне зростання заборгованість з боку ОРДЛО, яка на 1 січня сягнула 1 895,6 млн грн. При цьому «ЛЕО» неодноразово зверталося до Кабінету Міністрів та галузевого міністерства з проханням зменшити обсяги постачання електрики на окуповані території до рівня сплати за них, однак позитивної відповіді не отримало”, – повідомив нардеп, передає УНІАН.

Більше того, у другій половині минулого року кошти, які надходили ТОВ від мешканців контрольованої території на поточний рахунок зі спеціальним режимом використання, зараховувались ДП «Енергоринок» як сплата за електроенергію, яка постачається в окуповані райони.

Батенко додав, що Україна продовжує купувати вугілля з шахт, розташованих у непідконтрольних районах, 47% вартості якого надходить як податки так званим ЛНР та ДНР.