Данилишин: зростання портфелю ОВДП юридичних осіб дозволило компенсувати скорочення вкладень в ОВДП з боку фізичних осіб

19 липня 202112:25

Під час двох аукціонів з розміщення ОВДП, які відбулися в липні, до державного бюджету Міністерством фінансів було залучено 11,2 млрд. гривень та 65,3 млн. доларів США, що становить близько третини від планового обсягу платежів з обслуговування та погашення внутрішнього боргу у липні (38,5 млрд. гривень).

Про це пише “Фактор” із посиланням на Богдана Данилишина.

“Середньозважена вартість первинних державних запозичень у липні становила 11,62%, що відповідає найвищому значенню з грудня 2019 року.

У результаті переважання обсягів погашень ОВДП над новими розміщеннями, загальний обсяг державних цінних паперів в обігу за тиждень скоротився на 3,9 млрд. гривень, у тому числі у розрізі основних категорій власників: банків – на 2,5 млрд. гривень, нерезидентів – на 1,5 млрд. гривень.

Натомість зростання портфелю ОВДП юридичних осіб (+320 млн. гривень) дозволило компенсувати скорочення вкладень в ОВДП з боку фізичних осіб (-177 млн. гривень)”, – зазначає Данилишин.