Данилишин: Про фінансовий сектор та питання кредитування

30 липня 202112:40

Регулятивний капітал банків у червні зріс на 2,1 млрд. гривень до 191,5 млрд. гривень, що є його найбільшим значенням за понад 7 років (з лютого 2014 року).

Про це пише “Фактор” із посиланням на Богдана Данилишина.

“При цьому, за рахунок активізації банківського кредитування, показники адекватності регулятивного та основного капіталу банків у червні дещо знизилися (до 21,7% та 16,1% відповідно), проте продовжують понад як удвічі перевищувати мінімальний нормативний рівень (10% та 7% відповідно). Банки також дотримуються економічних нормативів щодо ризиків та ліквідності, встановлених Національним банком.

Ліквідність банківського сектору (коррахунки банків та депозитні сертифікати НБУ) становить майже 220 млрд. гривень. На її динаміку (в сторону збільшення) минулого тижня впливали головним чином витрати з казначейського рахунку Уряду, пов’язані як із поточними видатками, так і з виплатами з обслуговування та погашення внутрішнього державного боргу.

Корпоративний кредитний портфель банків за оперативними даними у червні зріс на 5,6 млрд. гривень, кредити банків фізичним особам – на 3,8 млрд. гривень. Значну підтримку гривневому кредитуванню надає реалізація державних програм “Доступні кредити 5-7-9%” та “Доступна іпотека 7%”. За минулий тиждень обсяг кредитів за програмою “5-7-9%“ зріс на 866 млн. гривень, що збільшило її загальний обсяг до 54,5 млрд. гривень. У структурі виданих за програмою кредитів домінують антикризові кредити на підтримку оборотного капіталу підприємств (27,6 млрд. гривень або 50,6%) та кредити на рефінансування існуючої заборгованості перед банками (20,2 млрд. гривень або 37,1%).

Частка інвестиційних кредитів залишається незначною (6,7 млрд. гривень або 12,3%)”, – зазначає Богдан Данилишин.


Рішенням Ради НБУ від 13.07.2021 Кабінету Міністрів України було рекомендовано переглянути умови реалізації державних програм “Доступні кредити 5-7-9%” та “Доступна іпотека 7%” у напрямі їх зосередження на наданні нових інвестиційних кредитів, зокрема для фінансування будівництва нового житла та придбання фізичними особами або фізичними особами-підприємцями сільськогосподарської землі для агровиробництва.