Cлужбовa собакa Тріксі, яка занюхала понад 500 пакетиків з наркотиками (Фото)

18 лютого 202120:00

У Харківському загоні ДПСУ служить інструктор-кінолог Артем зі своєю напарницею – джек-рассел-тер’єром Тріксі.

Серед яскравих “викриттів” Тріксі – виявлення 356 грамів наркотику, запакованого у нутрощі електропечі, яку везли в мікроавтобусі серед іншого вантажу.

Щоб знайти 566 згортків з білою речовиною, найімовірніше метадоном, довелося розібрати кухонний девайс, передає пресцентр ДПСУ.

У відомстві пояснили, що в прикордонних собак існує чітка спеціалізація: одні повинні затримати порушника, інші займаються пошуком різних видів контрабанди.

Тріксі спеціалізується на пошуку наркотичних речовин. І за короткий час служби на кордоні уже продемонструвала неабиякі результати. За її допомогою оглянуто близько 10 000 транспортних засобів.

Також собака викрила кілька спроб контрабанди наркотиків, як синтетичних, так і рослинного походження, а також сотень пігулок психотропів, за що її інструктор-кінолог неодноразово був нагороджений відомчими відзнаками.

На кордоні цей “тандем” з’явився відносно недавно. Артем та Тріксі – випускники Кінологічного навчального центру Держприкордонслужби, який закінчили у 2019 році.

Для Артема кінологія – це поклик душі.

“Навіть наявність досвіду тут не відіграє великої ролі. Досвід можна здобути в процесі, а от любов до собак повинна бути одразу”, – розповів прикордонник.

собак