Чижиков: Українці споживають в 4 раза менше ягід ніж у країнах ЄС

30 липня 202113:13

Цікаві факти про ягоди і споживання з позиції економіки та перспектив бізнесу.

Про це пише “Фактор” із посиланням на президента Торгово-промислової палати України Геннадія Чижикова.

За останні 20 років площі під ягодами зросли більши ніж у 6 разів, виробництво ягід – у 20 разів. Щорічно ринок ягід у світі зростає на 5-10%. Тільки 30% ягід в Україні вирощується промисловим чином. Тому поки що врожайність ягід у нас на 7-20% нижче ніж у Польші.

чижиков

“Питань багато. Виклики цікаві.

Тому є така добра традиція – щороку збиратися об’єднанням ягідників та найкращим ягідникам у Торгово-промисловій палаті України/Ukrainian CCI .

Ягідний бізнес – один із найперспективніших та найприбутковіших для малого й середнього бізнесу. Експорт. Рентабельність. Доступність.

Українські ягоди активно виходять на ринки багатьох країн. Зокрема, на ринок ЄС.

Україна має унікальні умови для вирощування органічної продукції. За кордоном українську ягоду цінують, особливо органічну. Тому ягідна галузь динамічно розвивається. Інтерес підприємців виправданий.

Ми підтримуємо інтерес бізнес-спільноти до цієї важливої агросфери.

Про рівень зацікавленості свідчить участь у Х Міжнародному форумі “Ягоди 2021 UA” – Технології, інвестиції, маркетинг” понад 100 українських виробників та переробників ягідної продукції, провідних експертів та представників держави й дипломатів.

Вітаємо успішну роботу з розвитку спільноти ягідників – організаторів заходу ТОВ «Брусвяна» та ГС «Асоціація “Українська ягода”.

Бізнес-об’єднання стають потужною силою із захисту та підтримки підприємців-ягідників.

Своє головне завдання Палата бачить у тому, щоб кожен фермер знав, що як екпортувати.

Тому ми об’єднуємо зусилля Торгово-промислової палати України, ягідників та держави, щоб разом реалізувати гасло “експорт – це просто”, – зазначає Геннадій Чижиков.

розм

генн

ням

тарас

Оля