Чижиков: Українська економіка відчуває значний дефіцит кадрів

14 вересня 202110:03

Спільними зусиллями шукаємо спосіб забезпечення бізнесу фаховими працівниками.

Про це пише “Фактор” із посиланням на пресслужбу президента Торгово-промислової палати України Геннадія Чижикова.

На цій справі зосереджена робота Ради з питань розвитку професійних кваліфікацій при Торгово-промисловій палаті України, яка набирає обертів.

У понеділок, 13 вересня представники 20 регіональних Палат системи ТПП України, голова Національного агентства кваліфікацій Юрій Баланюк, представники Міністерства освіти й науки України та фахівців ТПП під час третього засідання Ради обговорили стан нормативного оформлення процедур підтвердження кваліфікацій та акредитацій відповідних центрів.

кадри

“Прийшла добра новина – до фінішу наближається процес нормативного забезпечення створення кваліфікаційних центрів. Положення про їх акредитацію вже затвердив профільний урядовий комітет, незабаром питання буде розглянуто Урядом.

Дякую усім нашим партнерам у цій важливій для бізнесу й економіки справі!

Понад рік спільної праці приніс перші результати.

Ми запустили роботу Ради з розвитку професійних кваліфікацій при ТПП України під керівництвом Родіона Колишка, директором Інституту профкваліфікацій. Діяльність Ради спрямована на практичне вирішення проблеми забезпечення бізнесу фахівцями, спільну роботу на удосконалення системи кваліфікацій.

Система ТПП тісно працює з представниками влади, громадських організацій, бізнесу та освітньою спільнотою над питанням якості кадрів. Працівники з актуальною професійною освітою потрібні кожному підприємству. Ми працюємо, щоб задовольнити цю потребу.

Після акредитації Центри кваліфікацій видаватимуть сертифікат тим, хто здобув навички та вміння за кордоном або самостійно. У разі успішного оцінювання експертами знань, вмінь та навичок – претенденту видадуть документ про підтвердження за однією із 172 спеціальностей, внесених до українського реєстру професій. Сучасних і затребуваних на ринку спеціальностей – це головне”, – цитує пресслужба Геннадія Чижикова.

геннадій