Чи можна будувати багатоповерхівку на присадибній ділянці

24 жовтня 202014:44

Зведення багатоквартирного будинку на присадибній території суперечить функціональному призначенню цієї ділянки, тому не є законним.

Про це повідомив заступник директора Департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації, начальник управління адміністративних послуг Юрій Тацій.

Сьогодні будівництво багатоквартирних будинків на присадибних ділянках не є законним. Такі види територій надаються в приватну власність безкоштовно і мають цільове призначення для будівництва та обслуговування житлового будинку господарських будівель і споруд. Відповідно до Класифікації видів цільового призначення земель саме за присадибною ділянкою закріплена її “житлова” функція.

Зміна цільового призначення присадибної ділянки не завжди можлива, адже може суперечити плану зонування території або генплану.

“Власники землі взагалі можуть змінювати цільове призначення територій. Однак щодо присадибних ділянок є деякі обмеження. Наприклад, за законом “Про регулювання містобудівної документації” зміна цільового призначення ділянки неможлива, якщо це не відповідає плану зонування території або генеральному плану. Тому власник, який вирішує будувати багатоквартирні будівлі, отримує відмову в зміні цільового призначення ділянки”, – зазначив Юрій Тацій.

Що можна будувати. У межах присадибних ділянок можливо будувати одноповерхові будинки-таунхауси, а також приміщення для підприємницької діяльності, які є складовою житла.

“Натомість на присадибній ділянці дозволено будувати таунхауси або, іншими словами, зблоковані житлові будинки – невисокі одноквартирні житлові будинки з окремим виходом на присадибну ділянку. Крім того, в межах житлової забудови на присадибній ділянці допускається розміщення приміщень для індивідуальної трудової та підприємницької діяльності як складової власного житла”, – додав Юрій Тацій.