ЧУЖИМ ТУТ НЕ МІСЦЕ. Охоронці, фігуранти кримінальної справи і співмешканка однопартійця: хто в помічниках у нардепів Дубінського, Бужанського та Куницького

9 листопада 202015:24

Народних депутатів від “Слуги народу” Олександра Дубінського, Максима Бужанського та Олександра Куницького у ЗМІ вже давно зараховують до так званої “групи Коломойського”.

Крім них, до неї входять ще з десяток нардепів “слуг”, однак ця трійця як ніхто тримається купи. Вони навіть створили спільний медійний проєкт “THEpravda”, у якому обіцяли українцям ексклюзивні відео та викриття корупційних процесів в уряді.

Дубінський Бужанський Куницький

Тож ми вирішили проаналізувати, хто ж допомагає та консультує цей тріумвірат. Виявилось, що нардепи Дубінський, Бужанський та Куницький не просто друзі. Вони організували ще й власну групу, де всі пов’язані круговою порукою.

Консультанти з тренажерки

У Олександра Дубінського аж 17 помічників-консультантів – п’ятеро на постійній основі за строковим трудовим договором і 12 на громадських засадах. Помічник на платній основі Денис Січевий, як і Дубінський, у 2019 році був кандидатом у депутати по 94 округу, імовірно технічним. На момент балотування був безробітний, агітацію не проводив і не мав у своєму виборчому фонді ані копійки. Набрав аж 30 голосів.

На місцевих виборах 2020 балотувався до обласної ради від «Слуги народу» в Київській області (Фастівський район).

Окрім Січевого, на цьогорічних місцевих виборах до Київської обласної ради від Зекоманди балотувалися ще четверо помічників Дубінського – підприємці Дмитро Оберемчук, Андрій Шевченко та Станіслав Семергей і колишня колежанка Дубінського, випускова редакторка “1+1” Марія Кисельова.

Серед помічників нардепа на громадських засадах – Адайкін Денис Сергійович та Киян Олександр Михайлович. Люди з такими самими прізвищем, ім’ям і по-батькові кілька років тому шукали роботу особистого охоронця і просто охоронця.

У резюме Дениса Адайкіна зазначається, що він з 2008 року займається охороною, а Олександр Киян у 2011-2014 рр працював у міліції, а також забезпечував охорону фізичних та юридичних осіб. Схоже, ці двоє помічників найтісніше консультують Дубінського, адже вони постійно супроводжують нардепа. Наприклад, на першому фото, людина дуже схожа на Дениса Адайкіна, стоїть неподалік від Олександра Дубінського під час з’їзду “слуг” в Парковому 28 жовтня минулого року. А на другому фото людина, схожа на Олександра Кияна, виходить з машини разом з парламентарем.

ФОТО1

ФОТО2

Тож для чого Дубінський зробив охоронців своїми офіційними помічниками? Щоб вони могли супроводжувати його з корочками “помічник-консультант народного депутата”? Чи для того, щоб в майбутньому завести в Раду кілька спортсменів на кшталт ексрегіонала Ельбруса Тедеєва, професійного борця, який прославився частими бійками в стінах Київради та парламенту і називав це “підтримкою тонусу”? Від самого нардепа відповіді ми, на жаль, не почули. Олександр Дубінський не відповідав на наші дзвінки та повідомлення в різних месенджерах, хоча читав їх.

Співмешканка друга і людина Мураєва

Ще цікавішими виявилися помічники у нардепа Максима Бужанського. У нього їх шестеро – троє отримують зарплатню, а троє працюють на громадських засадах.

Так, на платній основі Бужанському допомагає Олена Деккерт. З відкритих джерел ви можете дізнатися, що вона також колишня колега нардепа Дубінського – працювала режисеркою на “1+1”. Незвично інше. Схоже, що останні кілька років вона перебуває у близьких стосунках з Олександром Дубінським і, ймовірно, проживає з ним. На фото Деккерт в інстаграмі можна побачити селфі в такому самому ліфті, як і у Дубінського, світлини з прогулянок парочки столичним Подолом, де проживає нардеп, та спільні фото з відпочинку.

Деккерт і Дубінський

Деккерт і Будінський2

Деккерт галерея

Деккерт в ліфті

Дубінський в ліфті

Однак ви не побачите Олену Геннадіївну Деккерт в декларації парламентаря, чия мама так любить швидкість. Хоча, згідно з законом, членами сім’ї суб’єкта декларування вважаються будь-які особи, які спільно проживали, чи були пов’язані спільним побутом, навіть не перебуваючи в шлюбі.

До речі, колеги з Центру протидії корупції дізналися, що Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) розпочало повну перевірку декларації Олександра Дубінського. Тож є шанс, що не забудуть запитати і про незадекларовану співмешканку. Ми додзвонилися Максиму Бужанському, але наше питання про професійні якості коханки колеги, яка отримує гроші від платників податків, чомусь здалось йому особистим. Замість відповіді по суті він запитав, з ким спить журналістка, і поклав слухавку.

Ще один помічник Бужанського на зарплатні – Данило Міро, який вирізняється частою зміною орієнтації – політичної. У Раді 8-го скликання він був помічником нардепа екс-регіонала Євгенія Мураєва.

У 2015 році – кандидатом у депутати Амур-Нижньодніпровської районної ради в Дніпрі від «Опозиційного блоку». У травні 2017 року Міро очолив Дніпровську міську організацію партії “За життя”, а восени 2018 разом з частиною партійців увійшов до партії Євгенія Мураєва “Наші”, після чого став її лідером у Дніпрі. У січні 2019, перед президентськими виборами, Данило Міро відхрестився від цієї політсили і на цьогорічних місцевих виборах став депутатом Дніпровської міськради вже від президентської партії «Слуга народу». На громадських засадах Бужанського консультують медійники Сергій Лямець, колишній головред “Економічної правди”, та ексголовред журналістських проєктів на “1+1” Владислав Сидоренко.

Останній після звільнення з «плюсів» створив YouTube-канал «Свободный», де разом з Дубінським вів щотижневу програму «Зашквар недели».

Так ось, коли у жовтні минулого року президент Зеленський вимагав від депутатів президентської партії, які входять до фінансового комітету Верховної Ради, пройти поліграф, після того, як група депутатів на чолі з Дубінським завалила в комітеті антикорупційний законопроєкт. Саме Владислав Сидоренко у жовтні 2019-го року, організовував Олександру Дубінському поліграф. Про це він розповів у коментарі Детектор.Медіа.

Колеги друга і фігуранти кримінальної справи

Не менш цікаві помічники у нардепа Олександра Куницького – один на платній основі і аж шестеро волонтерів.

Уже традиційно серед них двоє медійників. Перший – колишній колега Дубінського, журналіст проєкту «Секретні матеріали» на телеканалі «1+1» Володимир Тимофійчук. Він балотувався до обласної ради Київщини в команді Дубінського.

Наталія Книга, ще одна представниця “1+1”, працювала там випусковою редакторкою, а до того, як консультувати Куницького, була помічницею Олександра Дубінського. За сумісництвом вона – подруга його незадекларованої співмешканки Олени Деккерт.

Книга і Деккерт

Та найбільше нас зацікавили двоє інших помічників нардепа Куницького – Аліна Мустафаєва та Дмитро Ніконов.

Крім того, що вони обоє кандидати у депутати до міської ради від партії «Слуга Народу» по Київському району міста Харкова, вони ще підприємці та фігуранти кримінальної справи. Згідно з судовими матеріалами, в 2015-2018 рр. вони за попередньою змовою «здійснили придбання електроавтомобілів на території США, імпорт даних електроавтомобілів до України та їх митне оформлення з використанням підроблених документів, за штучно заниженою митною вартістю та заниженою вартістю подальшої реалізації кінцевим покупцям, а також організували на території Харкова діяльність служби таксі під логотипом «Eco Taxi», яка здійснюється без ліцензії». Про цей епізод та небайдужість нардепа Куницького до електромобілів також писали колеги зі «Схем». Досудове розслідування у цій справі досі триває, його термін продовжили до 2021 року. Тим часом його фігуранти вирішили пролізти у владу. І Аліні Мустафаєвій це, до слова, вдалося.

Партія “Слуга народу” отримала 9 місць у Харківській міськраді, Мустафаєва йшла восьмою у списку. Щоб отримати коментарі, ми дзвонили Олександру Куницькому, писали йому повідомлення на фейсбуці й на інші месенджери, однак жодної реакції не отримали.

Однією з обіцянок передвиборчої президентської кампанії Володимира Зеленського була відсутність кумівства. Цю практику він обіцяв залишити в минулому.

Однак саме з друзів та бізнес-партнерів Зеленський сформував своє найближче владне оточення, а нардепи Дубінський, Бужанський і Куницький, представники президентської партії, не відстають від свого патрона. Парламентарі міцно тримаються один одного і створили не просто спільний проєкт, а справжній клан. Клан з товаришів, співмешканок, охоронців, колишніх колег та бізнес-партнерів. Які не просто ходять з корочками помічників-консультантів, а й успішно рвуться до влади.

Автор: Олена Козаченко