Будь-які опитування біля виборчих дільниць після голосування закон не порушують, – Аваков

25 жовтня 202015:05

Одночасно з місцевими виборами 25 жовтня проводять ініційоване президентом Володимиром Зеленським всенародне опитування, на якому громадянам запропоновано відповісти на п’ять запитань.

Опитування, які проводять поза виборчою дільницею після голосування, в тому числі екзит-поли, не суперечать закону України.

Про це пише “Фактор” з посиланням на міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова.

“Опитування поза виборчою дільницею не порушує Закон України, оскільки не ідентифікує особу, так як це потрібно в бюлетені, не розкриває персональних даних. Крім того, громадяни за бажанням можуть брати або не брати участь в опитуванні, це не є обов’язковим”, – зазначив Арсен Аваков.

Також наголошується, що є певний порядок проведення опитування: інтерв’юери мають працювати поза виборчою дільницею і ні за кого не агітувати. Вони мають опитувати громадян після того, як ті проголосують на виборах.

Нагадаємо, в Україні почалися місцеві вибори. Дільниці відкрили о 8:00, вони працюватимуть до 20: 00. З самого початку роботи дільниць виборці активно пішли голосувати.

Всі, хто знаходиться на виборчій дільниці, повинні використовувати засоби індивідуального захисту, а також дотримуватися соціальної дистанції. Для людей з симптомами респіраторних захворювань встановили спеціальні кабінки та урни для бюлетенів.

Одночасно з місцевими виборами 25 жовтня проводять ініційоване президентом Володимиром Зеленським всенародне опитування, на якому громадянам запропоновано відповісти на п’ять запитань: чи потрібно вводити в країні довічне ув’язнення за корупцію в особливо великих розмірах; чи підтримують вони створення на Донбасі вільної економічної зони; чи підтримують вони скорочення кількості народних депутатів Верховної Ради з 450 до 300, легалізацію медичного канабісу та порушення на міжнародному рівні питання про використання гарантій безпеки, передбачених Будапештським меморандумом.