Бізнес поскаржився на Уряд до суду за непогодження в АМКУ постанови про монополізацію тютюнового ринку “Тедісом”

26 жовтня 202019:15

ТОВ “Хатхорт” та ТОВ “Компанія Вірджінія” звернулись до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом про визнання протиправною бездіяльності Кабінету Міністрів України.

Про це пише “Фактор” з посиланням на ГО “Ліга антитрасту”.

Уряд звинувачується в тому, що без погодження з Антимонопольним комітетом України прийняв постанову «Про реалізацію експериментального проекту “Національний оператор на ринку тютюнових виробів” № 840 від 09.09.2020.

Позовні заяви двох компаній наразі залишені без руху до усунення недоліків. Компаніям необхідно сплатити судовий збір та надати копії позовних заяв.

Нагадаємо, що постанову № 840 було прийнято на засіданні Уряду 9 вересня 2020 року. Розробник постанови – Мінекономіки вирішив не погоджувати її з Антимонопольним комітетом. Хоча постанова, впливає на конкуренцію та легітимізує монопольне становище компанії “Тедіс Україна”, яку ще у 2016 році Комітет звинуватив у зловживанні становищем. Та й Міністерство фінансів, опрацювавши проект документа, звернув увагу на необхідності його погодження з АМКУ.

За поданням 46 народних депутатів постанову Уряду на відповідність Конституції України (конституційності) перевірить і Конституційний суд. Як зазначено у поданні, постанова порушує, зокрема статтю 42 Основного закону, яка визначає що види та межі монополі встановлюються законом.

Посилання на ухвали суду:
http://reyestr.court.gov.ua/Review/92163335
http://reyestr.court.gov.ua/Review/92018073


Якщо вам подобається діяльність “Ліги антитрасту”– задонатьте.