Більшість митників провалили тестування на кваліфікацію та благонадійність

7 червня 202119:05

В Державній митній службі провели тестування співробітників, щоб перевірити їх кваліфікації та благонадійність. Більшість митників його провалили.

Про це заявив голова ДМС Павло Рябікін.

“Один з етапів реформи — масове тестування співробітників митниці. До нього ДМС готувалася пів року, а проводила місяць. Всього протестували близько девʼяти тисяч осіб. Тест — це три етапи: на першому визначали професійні знання, на другому — загальні здібності, на третьому — лояльність. 18% тестованих перші два етапи не пройшли і до третього їх не допустили. З решти 80% до роботи рекомендували тільки 55%, тобто близько 45% всіх співробітників митниці”, — розповів Рябікін.

Він додав, що близько 50% співробітників митниці потрібно замінити. За словами Рябікіна, нові кадри ДМС шукає по вузах і ветеранських організаціях АТО. Останні дали 2 500 анкет кандидатів, після відбору залишилося 600. Тепер вони проходять онлайн-навчання в Центрі підвищення кваліфікації митниці.

Рябікін не виключив, що звільнені митники будуть намагатися відновлюватися на посадах через суди.

“Але ми пішли шляхом контрактів, де прописуємо згоду на проходження перевірок, а їх непроходження — підстава його розірвати”, — сказав він.

Раніше в Мінфіні повідомляли, що з більшістю митників будуть укладати трирічні контракти. Передбачено випробувальний термін у шість місяців.