Білорусь хоче запросити російських силовиків на український кордон

18 січня 202109:00

У секретному листі, який направили силовики з Мінська до Москви, стало відомо, що Білорусь запрошує на свій кордон прикордонників Федеральної служби безпеки РФ.

Документ – перехоплений лист головного білоруського прикордонника Анатолія Лаппа своєму російському колезі, першому заступнику ФСБ Володимиру Кулішову. Датований 17 грудня минулого року.

В ньому російським силовикам пропонується створити постійні розвідувальні пости вздовж усього українсько-білоруського кордону.

Ці об’єкти в листі називаються спільними постами радіоелектронної та технічної розвідки. На них будуть працювати російська розвідувальна техніка і російські силовики.

“Ми вживаємо контррозвідувальних заходів, розуміємо, що може бути створений союз і спільні збройні сили або збройні сили під єдиним командуванням”, – заявив командувач Об’єднаних сил Збройних сил України генерал-лейтенант Сергій Наєв.

Якщо розвідувальні пости створять, росіяни, як на долоні, бачитимуть рух техніки в прикордонній смузі і слухатимуть весь ефір – від мобільних телефонів до зашифрованих засобів зв’язку.

“Вони будуть використовувати засоби такі самі, як на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей”, – додав Наєв.