Байден почав президентські повноваження зі скасування низки указів Трампа

21 січня 202109:00

Президент США Джозеф Байден незабаром після присяги в середу, 20 січня, підписав 15 виконавчих указів і дві директиви, значна частина яких скасовує політику його попередника Дональда Трампа.

Байден одразу націлився на найбільш суперечливі частини порядку денного Трампа.

Новий президент США наказав зупинити будівництво стіни Трампа на американсько-мексиканському кордоні, зупинив заборону на в’їзд до США з країн, що де здебільшого проживають мусульмани, заявив про намір повернутися до Паризької кліматичної угоди та Всесвітньої організації охорони здоров’я і скасував затвердження побудови нафтогону Keystone XL, який лобіював Трамп.

Байден також підписав антикоронавірусну ініціативу, яка запроваджує вимогу носіння масок у федеральних установах і розпорядився створити посаду координатора з питань протидії COVID-19.

Він ввів мораторій на виселення за борги як мінімум до 31 березня 2021 року і продовжив до 30 вересня паузу у виплаті студентських боргів.

“Деякі виконавчі заходи, які я збираюся підписати сьогодні, допоможуть змінити хід COVID-кризи, ми збираємося боротися зі зміною клімату так, як ми досі цього не робили, і сприяти расовій рівності і підтримати інші спільноти, яким приділяли недостатньо уваги”, – наголосив Байден.

Оскільки демократи контролюють Палату представників та Сенат, Байден зможе з відносною легкістю просувати свою політику, яку майбутні президенти не зможуть скасувати виконавчими указами.