Антимонопольний комітет дослідить ціни на таксі у Києві під час локдауну

7 квітня 202108:28

Антимонопольний комітет розпочав дослідження щодо цін на послуги таксі з запровадженням локдауну у Києві, коли вартість поїздки могла сягати тисячі та вище гривень.

Про це заявив голова Київського обласного територіального відділення АМКУ Олексій Хмельницький.

За його словами, у зв’язку з обмеженням роботи транспорту у Києві вартість замовлення таксі в Києві зросла у два-три рази в перший день дії обмежень 5 квітня. Про це свідчать інформація в популярних сервісах замовлення таксі, численні повідомлення в ЗМІ та скарги киян. Таких скарг до нашого відділення надійшло дуже багато.

Хмельницький додав, що особливо багато скарг надійшло щодо компаній зі значною часткою замовлень у Києві, а саме “Убер”, “Болт” та “Уклон”.

“Тим більше, що ситуація може свідчити про наявність в діях перевізників та особливо організаторів таких перевезень можливих ознак порушення, передбаченого частиною третьою статті 6 Закону України “Про захист економічної конкуренції” (антиконкурентні узгоджені дії суб’єктів господарювання) та/або частиною першою статті 13 Закону України “Про захист економічної конкуренції” (зловживання монопольним (домінуючим) становищем)”, – заявив він.

Київське обласне територіальне відділення АМКУ розпочало дослідження щодо дотримання учасниками ринку надання послуг з перевезення пасажирів у м. Києві, а також організації таких перевезень у період посиленого карантину.