АМКУ знову відхилив звернення китайських партнерів Ярославського щодо купівлі заводу “Мотор Січ”

24 листопада 202013:48

Антимонопольний комітет України відхилив вже третю заявку DCH Олександра Ярославського і його китайських партнерів Skyrizon про купівлю контрольного пакету акцій ПАТ “Мотор Січ”.

Про це пише “Фактор” з посиланням на DCH.

Після чергової відмови інвестори мають намір знову просити у АМКУ дозвіл на концентрацію акцій компанії-виробника авіаційних двигунів.

У DCH наполягають, що АМКУ повернув заявку “під черговим формальним приводом”.

DCH і Skyrizon подали до Господарського суду Києва позов з вимогою зобов’язати АМКУ розглянути заявку про купівлю акцій ПАТ “Мотор Січ”.

ПАТ “Мотор Січ” є одним з найбільших світових виробників двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок. Продукція підприємства поставляється в більш ніж 100 країн світу.

Після приватизації у 1990-х “Мотор Січ” контролював В’ячеслав Богуслаєв, який був головою правління, гендиректором, а потім-почесним президентом компанії.

У 2016 році великі пакети акцій ПАТ “Мотор Січ” були продані іноземним компаніям. У грудні 2019 Богуслаєв повідомив, що продав понад 50% акцій китайській Skyrizon Aircraft Holdings Limited за 250 млн доларів.

Продажем компанії цікавилася СБУ. У квітні 2018 року були проведені обшуки в ПАТ “Мотор Січ” в Запоріжжі в рамках розслідування кримінального провадження про підготовку диверсії.

За версією слідства, представники “іноземної компанії” намагалися перенести українське виробництво і передати технології сучасному заводу з виробництва авіадвигунів. А щоб приховати реальних покупців акцій, продаж контрольного пакету акцій стратегічного підприємства проводився на адреси фізосіб і компаній нерезидентів в обсягах менше ніж 10%.

У 2017 році в рамках цього ж розслідування судом було накладено арешт на 56% акцій ПАТ “Мотор Січ”.