Американське ЗМІ з посиланням на Буданова написало, що Україна використовувала Javelin на Донбасі. Росія зреагувала

23 листопада 202112:13

Американське видання з посиланням на керівника Головного управління розвідки Кирила Буданова повідомило, що на Донбасі проти російських гібридних військ застосували протитанковий ракетний комплекс Javelin.

Про це написало американське видання Military Times у неділю, 21 листопада.

“Голова управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов сказав, що системи Javelin використовувалися проти російських військ”, — йдеться у публікації.

Видання з посиланням на голову розвідки додало, що американські ракети разом з легкими радіолокаційними системами протидії вогню AN/TPQ і турецькими безпілотниками Bayraktar TB2, які залучені в бойових діях проти проросійських бойовиків, володіють значним психологічним стримуючим фактором, змушуючи росіян двічі подумати перед атакою.

Проте Буданов заявив, що Україна потребує більшої військової допомоги з боку Сполучених Штатів.

Зокрема, українській армії необхідні системи протиповітряного, протиракетного та безпілотного захисту, а також пристрої радіоелектронного придушення.

“Ракетні батареї Patriot, а також протиракетні, артилерійські та мінометні системи входять до списку бажань України”, — пише видання.

Міністерство закордонних справ Росії прокоментувало повідомлення про те, що Україна вперше застосувала американські протитанкові ракетні комплекси Javelin у ході бойових дій.

“Ви знаєте, раніше таке слово було “воєнщина”. Ось інакше не можу назвати – агресивні плани української “воєнщини”. Якщо вони погрожують застосовувати Javelin, вони вже застосували Bayraktar. І не те щоб вони сказали, що випадково це зробили, тому що це категорично заборонено мінськими домовленостями, вони повідомили про це з гордістю, щоправда, плуталися у свідченнях, спочатку сказали “так, це трапилося”, потім кажуть “ні, цього не було”, потім зізналися, сказали, що вони й надалі застосовуватимуть ударні безпілотники на Донбасі, тим самим вкотре наплювавши на свої зобов’язання за мінськими угодами”, – сказав міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров.