“Allergan” виплатить покупцям ліків від “сухого ока” $51 млн. відшкодування за те, що штучно не пускала на ринок дженерики

23 жовтня 202008:24

Оптовики та роздрібні торгівці ліками подали в суд на “Allergan” за те, що компанія штучно не допускала на ринок дженерики ліків від “сухого ока”, щоб зберегти свою монополію.

Про це пише “Фактор” з посиланням на ГО “Ліга антитрасту”.

Методи “Allergan” були підступні та креативні.

Спочатку компанія закидувала Управління контролю за продуктами та ліками (FDA) недобросовісними громадськими петиціями, які оспорювали безпеку дженериків Restasis – препарату для лікування кон’юнктивіту (синдрому сухого ока), запропонованих іншими виробниками ліків.

Після того, як FDA відхилила петиції, “Allergan” нібито розпочала фіктивні позови, в яких стверджувала, що потенційні конкуренти порушили патенти, які вона навмисно неправильно охарактеризувала для регуляторів.

У 2017 році “Allergan” втратила чотири патенти на лікарський засіб. І тоді, намагаючись захистити монополію на препарат Restasis, компанія передала інші патенти Союзу племені ірокезів. Патенти компанія передала тому, що відповідно до американського законодавства Союз має право накласти вето на рішення Відомство по патентам і товарним знакам (USPTO). Для фармгіганта це коштувало $28,75 млн., однак порівняно із обсягом продажу препарату, “Allergan” майже нічого не втратила. Після негативної критики з боку ринку, “Allergan” швидко викупила патенти назад.

Федеральний суддя в Брукліні в рамках розгляду позову про відшкодування шкоди, спричиненої порушенням антимонопольного законодавства, схвалив угоду між “Allergan” та групою дистриб’юторів. За угодою “Allergan” має заплатити прямим покупцям $51 млн. Крім цього, “Allergan” має відшкодувати $16,4 млн. адвокатської винагороди та більше $2 млн. судових витрат.


Якщо вам подобається діяльність “Ліги антитрасту”– задонатьте.