Аккаунт Трампа в Facebook залишиться закритим ще щонайменше півроку

6 травня 202111:40

Наглядова рада Facebook визнала правильним рішення соцмережі про блокування аккаунта екс-президента США.

У той же час Рада підкреслила, що заборону не слід було вводити на невизначений термін.

Незалежна наглядова рада Facebook визнала правильним рішення цієї соціальної мережі про блокування аккаунта колишнього президента США Дональда Трампа. Рада 5 травня констатувала, що Трамп своїми постами з приводу штурму Капітолію його прихильниками 6 січня “створив ситуацію, в якій був можливий високий ризик насильства”.

У той же час наглядова рада назвала невиправданим рішення Facebook про безстрокове блокування аккаунта Трампа, наказавши компанії протягом шести місяців переглянути дане питання на предмет пропорційності покарання. Рада, до складу якої входять 20 членів, також закликала Facebook до більшої прозорості та ясності при винесенні подальших рішень, що стосуються блокування акаунтів.

На думку експертів, рішення Наглядової ради Facebook матиме широкий резонанс як свідчення того, як ця соцмережа надалі буде обходитися з акаунтами таких державних лідерів, як президент Бразилії Жаір Болсонару і духовний лідер Ірану аятолла Алі Хаменеї.

Нагадаємо, що наступного дня після заворушення в Капітолії зі смертельним результатом 6 січня всі акаунти колишнього президента Дональда Трампа в соцмережах замовкли. Причина блокування Трампа – підбурювання до насильства за допомогою соцмереж.

Тоді прихильники Трампа штурмували будівлю Конгресу, перервавши засідання, на якому парламент повинен був затвердити підсумки виборів. Влада США порушила мінімум 25 справ про випадки внутрішнього тероризму. У протестувальників вилучили, зокрема, вогнепальну зброю, “коктейлі Молотова”, вибухові пристрої.

Після цих подій Трамп часто давав інтерв’ю дружнім новинним агентствам і через свій офіційний офіс, політичну групу. І, власне, близько півроку анонсував запуск свого сайту.