“Знайти тих, хто віддавав накази”: Єврокомісар вимагає встановити замовників вбивства Гандзюк

9 листопада 201817:30

Комісар з європейської політики сусідства та переговорів про розширення Йоханнес Хан закликав знайти замовників вбивства активістки, радника мера Херсона Катерини Гандзюк і продумати на національному рівні процедуру ефективного і оперативного реагування на подібні злочини.

“Всі ви і я особисто засмучений. Ми ніколи не погодимося з цим, і всі будемо працювати над тим, щоб розкрити цей злочин. Мова йде не просто про те, щоб знайти вбивць, а й тих, хто віддавав накази”, – сказав він на прес-конференції в п’ятницю в Києві.

Йоханнес Хан додав, що необхідно не просто розслідувати злочини проти активістів в майбутньому, а й обміркувати, як на національному рівні реагувати на такі події, “щоб відразу можна було використовувати кращих професіоналів, щоб і громадяни України та міжнародна спільнота могли стежити за тим, що відбувається”.

31 липня 2018 року в Херсоні було скоєно напад на активістку Катерину Гандзюк – її облили сірчаною кислотою. Постраждалу з опіками доставили в місцеву лікарню, але незабаром перевели в Київ. 4 листопада Катерина Гандзюк померла.

Спочатку кримінальну справу завели за статтею “хуліганство”, пізніше її перекваліфікували в статтю “замах на вбивство”, а потім – на “вбивство з особливою жорстокістю”.

Затримано п’ятьох підозрюваних у замаху на Гандзюк, в тому числі чоловіка, зафіксованого на відео з камер спостереження, як покупеця сірчаної кислоти.