Журналіста Сергія Іванова викликають на допит у справі регіонала Єфремова

16 грудня 201715:14

Старобільський районний суд Луганської області викликає на допит відомого блогера та журналіста Сергія Іванова в справі соратника втікача-Януковича Олександра Єфремова.

Сергій свідчив і надавав докази на стадії досудового слідства проти регіонала.

“На прохання допитати мене скайпом суддя відмовив, отже я мушу їхати до Старобільська. Відстань – майже 800 км. Прямого залізничного сполучення Київ – Старобільськ не існує. Квитків на потяг до Лисичанська на потрібну дату вже немає, як і вільних номерів в єдиному старобільському готелі “Айдар”.

Залишається варіант – їхати на Харків потягом “Інтерсіті”, а звідти – маршруткою по дорозі, яку дуже складно назвати такою, влаштовуватися десь на нічліг у Старобільску, потім знову десь тулитися на ніч, якимось чином діставатися Харкова і вже звідти, якщо пощастить і будуть квитки, їхати домів.

І все це – за власний кошт. Вартість тріпу – від 2 до 3 тисяч гривень. Виходить, пан Єфремов, навіть сидячи за ґратами розводить мене на бабло. Або ГПУ так потрібен обвинувальний вирок у ці, що вона не може забезпечити прибуття свідків до суду.

Можу сказати, що коли я працював слідчим, ми, попри всі незручності і брак коштів, забезпечували явку свідків з інших регіонів України, оскільки дбали про вирок, бо від нього залежала не стільки зарплата, скільки репутація і кар’єра. Домовлялися за житло, винаймали транспорт, забезпечували логістику. Ставлення прокурорів до свідків у цьому надважливому для країни процесі для мене є незрозумілим – навіть з урахуванням обіцянки ГПУ відшкодувати видатки.

Сподіваюсь, ви зрозуміли, про що йдеться. Я не ніжний, корони не маю і можу переночувати на вокзалі, якщо треба, але шановні прокурори, якщо вам потрібна тіпана істота із запеленими від безсоння очима, яка не здатна нічого ані згадати, ні усвідомити, а не свідок обвинувачення у притомному стані, продовжуйте в тому ж дусі.

Якщо не знайду випадкового товариша з машиною, якому потрібно на Луганщину, не поїду. Нехай суд доставляє мене силами поліції чи СБУ. Так, принаймні, на вартості квитків зекономлю.

І ще. Мені складно уявити ситуацію, коли американська прокуратура не змогла б забезпечити свідків для суду у справі такого рівня резонансу. Я вже не кажу про охорону”, – пише Сергій Іванов у своєму Facebook.

Нагадаємо, наступне засідання, під час якого заплановані допити свідків, відбудеться 18 грудня 2017 о 13:30.