Журналіст vs Президент США: CNN подав позов проти Дональда Трампа

13 листопада 201817:25

Телеканал CNN подав позов проти президента США Дональда Трампа і кількох співробітників Білого дому.

Приводом для подачі позову стало позбавлення кореспондента CNN Джима Акости акредитації в Білому домі. Телеканал вважає це порушенням прав на свободу слова та належну процедуру розгляду. CNN вимагає негайного відновлення акредитації.

Позов поданий до окружного суду Вашингтона. Позивачами у ньому виступають CNN і Акоста. Крім Трампа, серед відповідачів ще п’ять чоловік, у тому числі глава апарату Білого дому Джон Келлі і прес-секретар президента Сара Хакабі Сандерс.

Джима Акосту позбавили акредитації в Білому домі після прес-конференції Дональда Трампа 7 листопада. На ній Акоста кілька разів намагався поставити президенту одне і те ж питання, не віддаючи мікрофон дівчині, яка допомагала вести прес-конференцію. Прес-секретар Трампа Сара Хакабі Сандерс заявила, що Акоста застосував проти дівчини фізичну силу.

Керівництво СNN засудило дії адміністрації Трампа, пояснивши їх незручними питаннями Акости. Журналіста також підтримала асоціація кореспондентів президентського пулу США, яка зажадала повернути Акості акредитацію.