Зеленський призначив Леоніда Кравчука головою української делегації в ТКГ

30 липня 202016:58

Леоніда Кучму було виведено зі складу ТКГ указом президента.

Перший президент України Леонід Кравчук очолив українську делегацію в Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі (ТКГ). Відповідний указ президент України Володимир Зеленський підписав сьогодні, 30 липня, передає прес-служба Офісу президента.

“Ввести до складу делегації України для участі в Тристоронній контактній групі Кравчука Леоніда Макаровича – президента України в 1991-1994 рр., визначивши його головою делегації”, – йдеться в документі.

В Офісі президента зазначили, що, як колишній президент України, Леонід Кравчук має досвід, необхідний для участі в переговорному процесі такого рівня.

За словами Леоніда Кравчука, на своїй посаді він робитиме все можливе для досягнення миру на Донбасі.

“Я, звісно, думав над цим. Але коли я зрозумів, що відбувається там, на Донбасі, коли наші молоді хлопці вмирають, захищаючи землю, проливають кров вдень і вночі, захищають незалежність і суверенітет України, я ухвалив рішення: якщо зможу щось зробити, щоб прискорити мир на Донбасі, я це буду робити до останнього подиху. Ось чому я і погодився”, – заявив він.

Леонід Кравчук також зазначив щодо провідної ролі президента України Володимира Зеленського у відновленні переговорного процесу в “нормандському форматі” й у встановленні всеосяжного режиму припинення вогню на Донбасі.

На його думку, Україна і країни Європи, які дійсно сповідують принципи міжнародного права, суверенітету, незалежності, повинні згуртуватися довкола досягнення миру в Україні.

“Ми повинні шукати шлях і об’єднуватися”, – підсумував Леонід Кравчук.